MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sprzątajcie po swoich pupilach - zachęcają uczniowie z Częstochowy. Zobaczcie, jakie plakaty stworzyli

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Ponad 130 prac plastycznych zgłoszono do konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Częstochowie, Fundację "Eltrox Razem Bezpieczniej" oraz Komendę Miejską Policji w Częstochowie
Ponad 130 prac plastycznych zgłoszono do konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Częstochowie, Fundację "Eltrox Razem Bezpieczniej" oraz Komendę Miejską Policji w Częstochowie Katarzyna Stacherczak
Ponad 130 prac plastycznych zgłoszono do konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Częstochowie, Fundację "Eltrox Razem Bezpieczniej" oraz Komendę Miejską Policji w Częstochowie. Zwycięski plakat wkrótce zobaczymy w różnych częściach naszego miasta.

Sprzątajcie po swoich pupilach - wspólna kampania społeczna w Częstochowie

Konkurs został zorganizowany w ramach kampanii społecznej "Cztery łapy - Oswoiłeś? Odpowiadasz". Twarzami kampanii byli czworonożni przyjaciele!

- Kampania miała na celu przede wszystkim zwiększanie odpowiedzialności i świadomości wśród właścicieli psów. W jej trakcie przypominaliśmy między innymi, jakie mają obowiązki wynikające z przepisów prawa - zaznacza Ewa Teperska, wicedyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Częstochowie. Położyliśmy też duży nacisk na bezpieczeństwo, pokazując, że tak naprawdę to nie zwierzęta są niebezpieczne, ale wszystko zależy od nas. My je wychowujemy i za nie odpowiadamy - dodaje.

Wspólna inicjatywa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Częstochowie oraz Fundacji "Eltrox Razem Bezpieczniej" miała na celu promowanie odpowiedzialnego i bezpiecznego obchodzenia się z psami i innymi zwierzętami, zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych.

- Kampania miała uświadomić, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na właścicielach zwierząt - zauważa aspirant Kamil Sowiński z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. - Staraliśmy się dotrzeć nie tylko do dorosłych, ale przede wszystkim do najmłodszych. Zdajemy sobie sprawę, że zarówno psy, jak i inne domowe zwierzęta stanowią ważny element naszego życia. Najbliżsi kupują dzieciom zwierzęta, aby w ten sposób nauczyć je odpowiedzialności. Pupile stają się częścią każdej rodziny i tak należy je traktować. Dlatego tak istotne jest, abyśmy wszyscy mieli świadomość, jak dbać o ich bezpieczeństwo oraz własne, gdy przebywamy w ich towarzystwie - dodaje.

W trakcie kampanii skupiono się na edukacji społecznej oraz poruszono kwestie behawiorystyczne.

- Na terenie auli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbywały się różne szkolenia, dzięki którym najmłodsi mogli dowiedzieć się między innymi, jakie zwierzę odpowiada ich miejscu zamieszkania, ich rodzinie, czy ich potrzebom. Informowaliśmy również o zasadach bezpiecznego obchodzenia się ze zwierzętami, jak odpowiednio je traktować oraz jak unikać niebezpiecznych sytuacji, zarówno dla ludzi, jak i zwierząt - wyjaśnia aspirant Kamil Sowiński z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Wybrano najlepsze plakaty

Jednym z elementów kampanii społecznej "Cztery łapy - Oswoiłeś? Odpowiadasz" był konkurs plastyczny.

- Celem konkursu było stworzenie plakatu mówiącego o tym, aby posprzątać po swoim pupilu - tłumaczy aspirant Kamil Sowiński z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Zainteresowanie plastyczną rywalizacją przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do konkursu zgłoszono ponad 130 prac.

- Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych. Chcieliśmy bowiem dotrzeć do jak najmłodszej grupy odbiorców. Często zwierzęta domowe kupowane są właśnie dzieciom. To ważne, aby od najmłodszych lat uświadamiać im, z czym to się wiąże - przyznaje funkcjonariusz.

Jury konkursowe stanęło przed nie lada wyzwaniem.

- Prace były ciekawe nie tylko pod kątem artystycznym, ale i miały interesujące hasła. Ostatecznie przyznano trzy pierwsze miejsca i trzy wyróżnienia - dodaje.

Wyróżnienia powędrowały do:

  • Karoliny Wiaderek ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Częstochowie
  • Marii Shamraienko ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Częstochowie
  • Huberta Wawrzyna ze Szkoły Podstawowej nr 35 w Częstochowie

Laureatami konkursu zostali:

  • I miejsce - Patryk Szular ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Częstochowie
  • II miejsce - Julia Kaleta ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Częstochowie
  • III miejsce - Natalia Sztama ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Częstochowie

Zwycięski plakat wkrótce zobaczymy w różnych częściach miasta.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni