Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szlak Orlich Gniazd jesienią na fotografiach internautów. Zobacz piękne krajobrazy Jury w naszym regionie oczami użytkowników sieci!

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Wśród zamieszczonych w sieci zdjęć, przedstawiających przepiękne, a nieraz wręcz zapierające dech w piersiach krajobrazy Jury Krakowsko-Częstochowskiej nie brakuje fotografii, wykonanych na terenie województwa śląskiego. Aktualnie dominują tam obrazy w klimacie jesiennym, jakie robią niesamowite wrażenie.
Wśród zamieszczonych w sieci zdjęć, przedstawiających przepiękne, a nieraz wręcz zapierające dech w piersiach krajobrazy Jury Krakowsko-Częstochowskiej nie brakuje fotografii, wykonanych na terenie województwa śląskiego. Aktualnie dominują tam obrazy w klimacie jesiennym, jakie robią niesamowite wrażenie. Instagram
Szlak Orlich Gniazd jesienią na fotografiach internautów jawi się jako kraina przepięknych krajobrazów, osadzonych dodatkowo w szerokiej gamie barw, które o tej porze roku w sposób niezwykle zjawiskowy przyozdabiają świat. Kolorowe liście na drzewach i krzewach wpisują się w malowniczy pejzaż, tworzony przede wszystkim przez maturę, ale też człowieka. Efektem pracy ludzkich rąk są chociażby zamki, jakie wznoszą się majestatycznie nad koronami drzew, otoczone poranną oraz wieczorną mgłą. Budowle te, a także ich ruiny przypominają o dawnych czasach i sprawiają, że historia przenika się tam ze współczesnością, a świat przyrody ze sferą ludzką. W jesienny krajobraz Jury idealnie wpisują się liczne skały, „wyrastające” pomiędzy pagórkami lub tworzące całe kompleksy wapiennych ostańców. Dzieła natury oraz człowieka wyłaniają się z kolorowej szaty, pokrywającej nie tylko drzewa, ale też leśne ścieżki, trasy rowerowe, a także otwarte przestrzenie, na których wielobarwne liście tworzą swego rodzaju dywan, po jakim wiele osób przechadza się z ogromną radością. Kolory jesieni mienią się w słońcu na tle błękitnego nieba i białych obłoczków, a w pochmurne oraz mgliste dni współtworzą tajemniczy nastrój, który ma swoich zwolenników wśród miłośników tej wyjątkowej pory roku. Zobacz piękne krajobrazy Jury w naszym regionie oczami użytkowników sieci!

Obecnie fotografia może stać się dziełem każdego

Aktualnie, w czasach smartfonów, kiedy każdy ich użytkownik ma dostęp do podręcznej wersji aparatu fotograficznego wykonywanie zdjęć stanowi element dnia codziennego. Osoby, korzystające z takich telefonów mają na ich wyposażeniu lepszej bądź gorszej jakości aparaty, jakimi mogą jednak posługiwać się w każdym miejscu i czasie. Pretekstem są nieraz zwykłe spacery, podczas których nie brakuje okazji do utrwalenia jakiegoś zdarzenia, sytuacji czy nawet zjawiska pogodowego. Okazuje się niejednokrotnie, że te uchwycone na fotografiach momenty nadają zdjęciom znaczenie wyjątkowych – z uwagi na niepowtarzalność przedstawionych tam chwil. Urokliwy wschód albo zachód słońca, szybujący na wietrze liść czy wiewiórka na trawniku w parku mogą stać się bohaterami fotografii, wykonanych spontanicznie oraz zupełnie przypadkowo.

Za sprawą narzędzia, jakim jest obecnie smartfon wiele osób nie zabiera ze sobą osobnego aparatu nawet na dłuższe wyprawy czy wycieczki. W miejscach, które odwiedzają wystarczają im telefony, by móc utrwalić niezapomniane momenty, jakie będą przywoływać później najpiękniejsze wspomnienia. Podczas wypraw pieszych, rowerowych, a nawet dalszych wakacyjnych podróży sporo ludzi fotografuje krajobrazy, obiekty, zabytki oraz przedstawicieli rozmaitych społeczności, a następnie udostępnia swoje dzieła w internecie – przede wszystkim w mediach społecznościowych. W związku z tym można też śledzić bieżąco pięknie nieraz wykonane zdjęcia z różnych miejsc w regionie, kraju i na świecie. Jednym z takich zakątków, w którym cudowne widoki zostały utrwalane na fotografiach jest Szlak Orlich Gniazd, rozciągający się na terenie dwóch województw – małopolskiego oraz śląskiego.

Jesienne krajobrazy Szlaku Orlich Gniazd robią niesamowite wrażenie

Wśród zamieszczonych w sieci zdjęć, przedstawiających przepiękne, a nieraz wręcz zapierające dech w piersiach krajobrazy Jury Krakowsko-Częstochowskiej nie brakuje fotografii, wykonanych na terenie województwa śląskiego. Aktualnie dominują tam obrazy w klimacie jesiennym, jakie robią niesamowite wrażenie. Jak można zobaczyć na zdjęciach, Szlak Orlich Gniazd o tej porze roku jawi się jako kraina przepięknych krajobrazów, osadzonych dodatkowo w szerokiej gamie barw, które o tej porze roku w sposób niezwykle zjawiskowy przyozdabiają świat. Kolorowe liście na drzewach i krzewach wpisują się w malowniczy pejzaż, tworzony przede wszystkim przez maturę, ale też człowieka. Efektem pracy ludzkich rąk są chociażby zamki, jakie wznoszą się majestatycznie nad koronami drzew, otoczone poranną oraz wieczorną mgłą.

Budowle te, a także ich ruiny przypominają o dawnych czasach i sprawiają, że historia przenika się tam ze współczesnością, a świat przyrody ze sferą ludzką. W jesienny krajobraz Jury idealnie wpisują się liczne skały, „wyrastające” pomiędzy pagórkami lub tworzące całe kompleksy wapiennych ostańców. Dzieła natury oraz człowieka wyłaniają się z kolorowej szaty, pokrywającej nie tylko drzewa, ale też leśne ścieżki, trasy rowerowe, a także otwarte przestrzenie, na których wielobarwne liście tworzą swego rodzaju dywan, po jakim wiele osób przechadza się z ogromną radością. Kolory jesieni mienią się w słońcu na tle błękitnego nieba i białych obłoczków, a w pochmurne oraz mgliste dni współtworzą tajemniczy nastrój, który ma swoich zwolenników wśród miłośników tej wyjątkowej pory roku.

W załączonej galerii prezentujemy najciekawsze fotografie, na których internauci uwiecznili jesienne krajobrazy, jakie można podziwiać o tej porze roku na Szlaku Orlich Gniazd. Zobacz piękne zakątki Jury w naszym regionie oczami użytkowników sieci!

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny egzotycznych wycieczek mocno w dół?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera