TOP 15 najładniejszych stoisk na Targach Książki 2018 w...

  TOP 15 najładniejszych stoisk na Targach Książki 2018 w Krakowie. Zieleń, owoce, pufy i palety. Jest elegancko, modnie i kolorowo ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Maria Olecha-Lisiecka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Stoisko Szwecji, gościa honorowego 22. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Dominują kolory niebieski i żółty, bo takie barwy ma szwedzka fla
  1/25
  przejdź do galerii

  Stoisko Szwecji, gościa honorowego 22. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Dominują kolory niebieski i żółty, bo takie barwy ma szwedzka flaga. ©MAO

  Dużo zieleni, ziół i światła, owoce zamiast popularnych do niedawna krówek, starannie dobrane kolory, przemyślane aranżacje z książkami w roli głównej, meble lub palety zamiast tradycyjnych półek wystawienniczych, wszechobecne pufy i bajkowe dekoracje – tak prezentuje się sporo stoisk wydawców na 22. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, które trwają od czwartku, 25 października 2018 roku.
  Trendy wyznacza stoisko Szwecji, gościa honorowego tegorocznych targów książki w Krakowie. Hitem jest grow room - ogród sferyczny w kształcie kuli, do którego można wejść, usiąść na ławeczce i poczytać książkę. Na ogrodowych półka są ustawione rośliny doniczkowe.

  Krakowskie targi książki to najstarsze i najbardziej prestiżowe targi książki w Polsce. Wydarzenie każdego roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy miłośników książek (w ostatnich latach jest to ok. 60-70 tys. osób), obecni są tutaj wystawcy z kraju i zagranicy, a na spotkania z polskimi czytelnikami przyjeżdżają autorzy z Polski, Europy i świata.

  W tym roku na zwiedzających czeka m. in. oferta 615 wystawców z 20 krajów. Można spotkać w sumie 781 autorów, a program towarzyszący liczy… tysiąc godzin! Gościem honorowym 22. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie jest Szwecja.

  Dla wydawców targi książki to znakomita okazja do zaprezentowania książkowej oferty, która jesienią zawsze obfituje w premiery i wznowienia. Książki muszą mieć jednak odpowiednią oprawę, powinny zostać dobrze wyeksponowane, dlatego coraz częściej stoiska wydawców na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie wyróżniają się już nie tylko wielkością i wysokością górujących nad nimi pylonów z nazwą wydawnictwa, lecz kolorami, dekoracjami i nowatorskimi rozwiązaniami. Wśród kilkuset wystawców wzrok odwiedzających targi przyciągają bez wątpienia te stoiska, które zostały oryginalnie zaprojektowane.

  Tak, stoiska wydawnictw na krakowskie targi książki coraz częściej projektują specjaliści. Dlaczego akurat na te targi książki? Bo są najstarsze i dla wydawców najbardziej prestiżowe. Dodatkowo, hala Expo w Krakowie, gdzie wydarzenie od lat się odbywa, pozwala wydawcom na nowatorskie rozwiązania – jest na to po prostu przestrzeń.

  Zobaczcie najładniejsze, naszym zdaniem, stoiska wydawnicze, które są na 22. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Można na nie zajrzeć jeszcze w sobotę i niedzielę, 27 i 28 października 2018 roku. Atrakcji nie brakuje!


  CZYTAJCIE TEŻ:
  Wstępne wyniki wyborów samorządowych w województwie śląskim. Gdzie będzie II tura?


  Wpisz miejscowość i sprawdź wyniki wyborów  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Wybory samorządowe 2018: Jak wyglądała kampania wyborcza


  Jak głosowaliśmy w wyborach samorządowych: Incydenty + wydarzenia


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo