Na początku lipca proponowaliśmy Wam w serwisie dziennikzachodni.pl wycieczki do miejsc, gdzie można dojechać maksymalnie w godzinę, rozpoczynając trasę w Katowicach. Tym razem polecamy weekendowy relaks w miejscowościach, które są turystycznie niedoceniane, a zatem mało popularne.
Wybraliśmy miejsca, dzielnice i obiekty nieoczywiste, których próżno szukać w przewodnikach. Warto jednak je zobaczyć, poznać i... zachwycić się!
Zobaczcie TOP12 magicznych miejsc na wycieczkę na Śląsku i w Zagłębiu. Oto nieoczywiste atrakcje, które warto zobaczyć:
Będziecie zaskoczeni, ile takich miejsc jest w woj. śląskim. My wybraliśmy zaledwie dwanaście - naszym zdaniem najciekawszych - m.in. w Katowicach, Chorzowie, Raciborzu, Pszczynie, Czeladzi i Dąbrowie Górniczej.
Z czym kojarzy Wam się Pszczyna? Najpewniej z zamkiem, księżną Daisy i urokliwym rynkiem. A powinna także z... kolorowymi parasolkami. Bo to ciągle nowa atrakcja na Bankowej. Wiszące kolorowe parasolki w Pszczynie niczym w Portugalii albo w Dubaju wyglądają pięknie. Przebijające się przez nie promienie słoneczne dają zachwycający efekt. Dlatego pszczyńskie parasolki znalazły się w naszym zestawieniu TOP12 nieoczywistych atrakcji w woj. śląskim.
Nie przeocz
A zwiedzaliście kiedyś Częstochowę poza Jasną Górą? Warto! My zapraszamy na Stary Rynek. Nigdzie na świecie nie ma takiego "teatru" rzeźb balansujących. Stary Rynek ma też nowoczesną, efektownie iluminowaną fontannę oraz specjalnie zaprojektowane miejsca do wypoczynku i rekreacji. Słowem: warto tu zajrzeć w dzień i po zmroku, kiedy całość mieni się feerią barw.
Jeśli zaś zachwycił Was ogród japoński w Parku Śląskim, hitowe miejsce w tym jednym z największych parków miejskich w Europie, to koniecznie wybierzcie się do Pisarzowic w gminie Wilamowice w powiecie bielskim. Tam ogrody japońskie można podziwiać na znacznie większą skalę. Są zachwycające!
Miłośnicy architektury zakochani w Nikiszowcu w Katowicach powinni z kolei poznać zabytkowe osiedle familoków w Czerwionce-Leszczynach. To osiedle dawnej kopalni „Dębieńsko”, które powstawało etapami w latach 1898–1916 wraz z rozwojem i rozbudową kopalni. Najcenniejszym z nich jest zabytkowe osiedle robotnicze zlokalizowane w centralnej części Czerwionki pomiędzy ulicami: Szkolną, Wolności, Słowackiego, Hallera, Kombatantów i Mickiewicza. Obejmuje ono obszar około 15 ha.
Zobaczcie nasz TOP12 magicznych miejsc na wycieczkę na Śląsku i w Zagłębiu. Może zaproponujecie inne miejsca nieoczywiste? czekamy na Wasze komentarze!
Musisz to wiedzieć
Warto mieć je na plaży
Zobacz zabawki ogrodowe dla dzieci
Q&A FABIJANSKI
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?