MKTG SR - pasek na kartach artykułów

w Jaworznie powstanie Branżowe Centrum Umiejętności. Jako jedyne w Polsce będzie szkolić w zakresie branży motoryzacyjnej

Aneta Kasprzyk
Aneta Kasprzyk
W środę 25 października 2023 roku w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach wręczono promesy na realizację Branżowych Centrów Umiejętności w regionie.
W środę 25 października 2023 roku w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach wręczono promesy na realizację Branżowych Centrów Umiejętności w regionie. UM Jaworzno
W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach wręczono promesy na realizację Branżowych Centrów Umiejętności w regionie. Przewidziano sześćdziesiąt tego typu ośrodków w Polsce, sześć w regionie. Jedyne, które będzie kształcić w zakresie branży motoryzacyjnej, powstanie w Jaworznie. Na realizację projektu gmina otrzyma 16 mln złotych w ramach Krajowego Planu Odbudowy

W Polsce, z rozstrzygnięcia konkursu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, powstanie sześćdziesiąt Branżowych Centrów Umiejętności. Sześć z nich znajdzie się na mapie województwa śląskiego. Jedyne w kraju, które kształcić będzie w branży motoryzacyjnej, wystartuje w Jaworznie.

Sześć Branżowych Centrów Umiejętności na Śląsku. Jaworznicki ośrodek jako jedyny w Polsce kształcić będzie w branży motoryzacyjnej

W województwie śląskim tego typu placówki powstaną w pięciu miastach: między innymi w Żywcu, Jaworznie i Rybniku. W środę 25 października 2023 roku w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach wręczono promesy na realizację Branżowych Centrów Umiejętności w regionie.

- Jako jedyne w kraju, jaworznickie centrum będzie szkolić w zakresie branży motoryzacyjnej - akcentuje Filip Szatanik, rzecznik prasowy UM w Jaworznie. - Z rąk Wicewojewody Śląskiego Roberta Magdziarza deklarację dla Jaworzna odebrała Irena Wojtanowicz-Stadler, Naczelnik Wydziału Edukacji UM w Jaworznie oraz Simona Smugowska, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie - dodaje.

Elektrohydraulika, automatyka i robotyka przemysłowa. Uzupełnienie JOG-u

Jaworznickie Branżowe Centrum Umiejętności powstanie w budynku przy ul. Sportowej. Ośrodek będzie kształcić młodzież, dorosłych oraz nauczycieli w najnowocześniejszych zawodach, w tym branży automotive.

- Placówka będzie uzupełnieniem Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, gdzie w ciągu najbliższych lat powstanie mnóstwo nowych miejsc pracy, gotowych przyjąć przeszkolonych fachowców. Na realizację projektu gmina otrzyma 16 mln złotych w ramach Krajowego Planu Odbudowy - wyjaśnia Filip Szatanik.

Branżowe Centrum Umiejętności ma prowadzić kursy i szkolenia z zakresu elektropneumatyki, elektrohydrauliki, automatyki przemysłowej, budowy i funkcjonowania silników elektrycznych oraz robotyki przemysłowej.

Jedenaście pracowni tematycznych wraz z laboratorium i aulą multimedialną

Według planów, jaworznicki ośrodek szkoleniowy w okresie realizacji projektu, tj. do czerwca 2026 r. przeszkoli trzystu uczestników, w tym dwieście dziesięć osób dorosłych, sześćdziesięciu przedstawicieli młodzieży oraz trzydziestu nauczycieli kształcenia zawodowego.

- BCU będzie funkcjonowało przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie, w siedzibie centrum konferencyjnego przy ul. Sportowej 1. To właśnie na ul. Sportowej, powstanie jedenaście pracowni tematycznych wraz z laboratoriami i multimedialną aulą konferencyjną - wylicza rzecznik UM w Jaworznie.

Nie przeocz

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera