MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Bitwa prezydencka w Śląskiem. Dzisiaj poznamy nazwiska prezydentów 15 miast. Śledźcie RELACJĘ LIVE

Wybory samorządowe już za nami. O godz. 21 zamknięte zostały lokale wyborcze w województwie śląskim i w całej Polsce. W Śląskiem wybieraliśmy 15 prezydentów miast, a druga tura odbyła się w kilkudziesięciu gminach i miastach. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z wyborów. Znajdziecie tutaj relację ze sztabów kandydatów w największych miastach i to co najważniejsze, czyli pierwsze nieoficjalne, a później oficjalne wyniki wyborów. ARTYKUŁ BĘDZIE AKTUALIZOWANY NA BIEŻĄCO.

AKTUALIZACJA GODZ. 00.02

W Wodzisławiu Śląskim w drugiej turze wygrał urzędujący prezydent Mieczysław Kieca, który uzyskał 55,39 procent głosów. Pokonał Dezyderiusza Szwagrzaka z wynikiem 44,61 procent. To wyniki nieoficjalne z niemal wszystkich obwodów wyborczych poza szpitalnymi.

AKTUALIZACJA GODZ. 00.00

W Mysłowicach w drugiej turze wygrał Dariusz Wójtowicz (około 58%), który pokonał Dorotę Konieczny-Simelę (około 42%).

Dariusz Wójtowicz
Dariusz Wójtowicz

AKTUALIZACJA GODZ. 23.57
W Chełmie Śląskim w drugiej turze wygrał Andrzej Seweryn, który pokonał Ewę Grudniok osiągając wynik 64,42 procent. W pierwszej turze wyborów to właśnie Andrzej Seweryn miał dużą przewagę procentową nad rywalką i to on zasiądzie na stołku wójta gminy.

AKTUALIZACJA GODZ. 23.54

W gminie Lelów sześciu kandydatów ubiegało się o fotel wójta. W pierwszej zwyciężyła Renata Samek - 54-letnia mieszkanka Złotego Potoku, która w drugiej turze zmierzyła się z dotychczasowym wójtem, Krzysztofem Molendą. W niedzielę, 21 kwietnia, mieszkańcy zdecydowali, że w Lelowie rządzić będzie Renata Samek, która w drugiej turze wygrała, mając 67,62 procent pokonując Krzysztofa Molendę 32,38 procent.

AKTUALIZACJA GODZ. 23.52

W Kuźni Raciborskiej, w powiecie raciborskim w drugiej turze wygrał Wojciech Gdesz, który w ostatecznym starciu nie miał kontrkandydata. Kilka dni przed drugą turą, ze startu wycofał się Paweł Macha.

Wojciech Gdesz
Wojciech Gdesz

AKTUALIZACJA GODZ. 23.50

Kwadrans po godz. 22.00, po zliczeniu głosów z 38 na 77 obwodowych komisji wyborczych, było wiadomo, że we wszystkich OKW w Bielsku-Białej wygrał Jarosław Klimaszewski uzyskując 64,51 procent poparcia, a Konrad Łoś - 35,49 proc. Praktycznie nie byłoby komisji, w której wybrałby kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

AKTUALIZACJA GODZ. 23.47

W drugiej turze wyborów na burmistrza Cieszyna doszło do pojedynku dwóch pań. Starająca się o reelekcję Gabriela Staszkiewicz, startująca z Komitetu Wyborczego Cieszyński Ruch Społeczny zmierzyła się z artystką, socjolożką, działaczką społeczną Joanną Wowrzeczką z Komitetu Wyborczego Wyborców Siła.
Zwycięsko z tego pojedynku wyszła Gabriela Staszkiewicz. Według danych pochodzących z PKW, w drugiej turze Gabriela Staszkiewicz zdobyła 5 006 głosów (57,15 proc.). Joanna Wowrzeczka zgromadziła 3 753 głosy (42,85 proc.).

Wybory 2024. Bitwa prezydencka w Śląskiem. Dzisiaj poznamy nazwiska prezydentów 15 miast. Śledźcie RELACJĘ LIVE

AKTUALIZACJA GODZ. 23.45

Znamy nowego wójta gminy Kobiór. W drugiej turze wygrał Marcin Ryś (52,70%), który pokonał Andrzeja Danka (47,30%).

AKTUALIZACJA GODZ. 23.42

Znamy wyniki wyborów samorządowych w Lędzinach. W drugiej turze wygrał Marcin Majer, który pokonał Tomasza Kostyrę osiągając wynik 67,85 procent. W pierwszej turze wyborów to właśnie Marcin Majer miał dużą przewagę procentową nad rywalem i to on zasiądzie na stołku burmistrza.

Wybory 2024. Bitwa prezydencka w Śląskiem. Dzisiaj poznamy nazwiska prezydentów 15 miast. Śledźcie RELACJĘ LIVE

AKTUALIZACJA GODZ. 23.40
Jeszcze tylko osiem obwodowych komisji wyborczych w Jastrzębiu-Zdroju nie zliczyło głosów. Wciąż utrzymuje się jednak przewaga Michała Urgoła, która wynosi ponad dwa tysiące głosów. Radnego i sołtysa Bzia poparło 55,34-proc. głosujących. Urzędująca prezydent Anna Hetman otrzymała poparcie na poziomie 44,66-proc.

AKTUALIZACJA GODZ. 23.38

Znamy wyniki wyborów samorządowych 2024 w mieście Imielin, w powiecie bieruńsko-lędzińskim. W drugiej turzeo urząd burmistrza rywalizowali Krzysztof Hajduczek i Zenon Kubica. Większość głosów otrzymał Krzysztof Hajduczek. Uzyskał on wynik 81,45 proc. Zwycięzca pokonał Zenona Kubicę, na którego zagłosowało 18,55 proc. mieszkańców Imielina.

AKTUALIZACJA GODZ. 23.37

Chociaż oficjalnie dopiero są znane wyniki z 20 proc. komisji wyborczych, prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik pożegnała swoich współpracowników w swoim sztabie.

- Zrobiliśmy kawał dobrej roboty - powiedziała.

Małgorzata Mańka-Szulik pożegnała swoich współpracowników
Małgorzata Mańka-Szulik pożegnała swoich współpracowników Magdalena Grabowska

AKTUALIZACJA GODZ. 23.20

Znamy nowego prezydenta Rybnika. W drugiej turze wygrał Piotr Kuczera z wynikiem 53,80 procent, który pokonał Andrzeja Sączka, który uzyskał 46,20 procent.

Piotr Kuczera i Andrzej Sączek
Piotr Kuczera i Andrzej Sączek

AKTUALIZACJA GODZ. 23.16

Ustroń ma nowego burmistrza. 2 879 głosów sprawiło, że drugą turę wyborów samorządowych w tym mieście wygrał Paweł Sztefek. Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza po przeliczeniu 100 procent głosów w Ustroniu, Paweł Sztefek pokonał Przemysława Korcza – 52,85 do 47,15 proc.

W Ustroniu Paweł Sztefek pokonał Przemysława Korcza
W Ustroniu Paweł Sztefek pokonał Przemysława Korcza

AKTUALIZACJA GODZ. 23.12

Częstochowska Lewica ma już dane z większości obwodowych komisji wyborczych. Wynika z nich, że wybory prezydenckie w Częstochowie ponownie wygrał Krzysztof Matyjaszczyk.

Krzysztof Matyjaszczyk
Krzysztof Matyjaszczyk Katarzyna Stacherczak

AKTUALIZACJA GODZ. 23.09

Wyniki drugiej tury w Gierałtowicach: wygrała Izabela Buchała, z wynikiem 52,70% procent. Leszek Żogała otrzymał 47,30 procent.

Gierałtowice. Izabela Buchała - Leszek Żogała
Gierałtowice. Izabela Buchała - Leszek Żogała

AKTUALIZACJA GODZ. 23.06

Znamy wyniki drugiej tury wyborów w gminie Nędza. Leszek Pietrasz - 66,43 proc., Gerard Przybyła - 33,57 proc.

AKTUALIZACJA GODZ. 23.03

Według nieoficjalnych, wstępnych wyników wyborów, Włodzimierz Żak pokonał Tadeusza Bartnika i nadal będzie pełnić funkcję burmistrza Myszkowa. O wygranej zdecydowało... 27 głosów.

Włodzimierz Żak
Włodzimierz Żak

AKTUALIZACJA GODZ. 22.59

- To była ciężka kampania - ocenił na gorąco w rozmowie z DZ Antoni Szlagor, który wygrał wybory w Żywcu.

Dodał, że w pierwszej turze fair play walczył Andrzej Widzy z PiS, pozostali kandydaci - według niego - stosowali chwyty poniżej pasa, kampanię pomówień i oszczerstw.

- Mieszkańcy zaufali jednak mnie - powiedział burmistrz Szlagor. Dodał, że cieszy się z tego, iż w czasie kampanii politycy obiecywali, że pomogą Żywcowi, więc teraz na tą pomoc liczy. - Mam nadzieję, że to co zaplanowałem uda się wspólnie z mieszkańcami zrobić - powiedział burmistrz Szlagor.

AKTUALIZACJA GODZ. 22.58

Wybory w Bielsku-Białej wygrywa Jarosław Klimaszewski. Po zliczeniu głosów z 74 obwodowych komisji wyborczych (brakuje danych z czterech) wynika, że starający się o reelekcję prezydent Bielska-Białej zdobył poparcie na poziomie 63,69 procent. Jego kontrkandydata Konrada Łosia z Prawa i Sprawiedliwości poparło 36,31 proc. wyborców.

AKTUALIZACJA GODZ. 22.57

Znamy wstępne wyniki głosowania w II turze wyborów samorządowych w Siemianowicach Śląskich. Według nieoficjalnych informacji II turę wygrywa Rafał Piech.

AKTUALIZACJA GODZ. 22.53

W gminie Kornowac, w powiecie raciborskim w drugiej turze wygrał Grzegorz Niestrój, który wyraźnie pokonał Katarzynę Siedlaczek. W pierwszej turze wyborów również zwyciężył dotychczasowy wójt Grzegorz Niestrój.

Wybory 2024. Bitwa prezydencka w Śląskiem. Dzisiaj poznamy nazwiska prezydentów 15 miast. Śledźcie RELACJĘ LIVE

AKTUALIZACJA GODZ. 22.48
Blisko 40 proc. wszystkich oddanych głosów w drugiej turze wyborów samorządowych w Jastrzębiu-Zdroju zostało już podliczonych. Niezmiennie na prowadzeniu jest Michał Urgoł, który uzyskał 52,35 proc. głosów. Anna Hetman otrzymała poparcie na poziomie 47,65 proc. Różnica między kandydatami wynosi około 300 głosów.

AKTUALIZACJA GODZ. 22.46

W Rudzie Śląskiej Michał Pierończyk pozostaje prezydentem. Pokonał Marka Wesołego.

Wybory 2024. Bitwa prezydencka w Śląskiem. Dzisiaj poznamy nazwiska prezydentów 15 miast. Śledźcie RELACJĘ LIVE
Karina Trojok

AKTUALIZACJA GODZ. 22.43

Znamy wyniki drugiej tury wyborów w Będzinie. Łukasz Komoniewski po raz czwarty został prezydentem. Pokonał w wyborczej dogrywce Konrada Dziubę.

W wyborczej dogrywce o urząd prezydenta Będzina Łukasz Komoniewski zmierzył się z Konradem Dziubą
W wyborczej dogrywce o urząd prezydenta Będzina Łukasz Komoniewski zmierzył się z Konradem Dziubą

AKTUALIZACJA GODZ. 22.36

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w Żywcu burmistrzem zostanie startujący z własnego komitetu Antoni Szlagor, który pokonał Szymona Piątka z Koalicji Obywatelskiej. Antoni Szlagor jest jednym z najdłużej urzędujących burmistrzów, będzie to dla niego już szósta kadencja.

AKTUALIZACJA GODZ. 22.35

Wciąż nie wiadomo kto zostanie nowym prezydentem Raciborza. Jak wynika z cząstkowych danych PKW z 17,24 proc. obwodów głosowania, prowadzi Dariusz Polowy - 52 proc., zaś Jacek Wojciechowicz - 48 proc. Oficjalne i ostateczne wyniki wyborów powinniśmy poznać w poniedziałek nad ranem.

AKTUALIZACJA GODZ. 22.32

O stanowisko prezydenta Będzina ubiega się Konrad Dziuba z KKW Koalicji Obywatelskiej oraz dotychczasowy prezydent Łukasz Komoniewski, startujący z własnego komitetu wyborczego.
Walka w kampanii wyborczej trwała przed wyborczą dogrywką 21 kwietnia do ostatnich minut.
Tuż po zamknięciu lokali wyborczych, odwiedziliśmy sztab wybiorczy Konrada Dziuby. Przed zliczeniem głosów ze wszystkich komisji wyborczych w mieście panował tam umiarkowany optymizm, bowiem już sama dogrywka wyborcza w Będzinie dla wielu była zaskoczeniem. W pierwszej turze kandydat KKW Koalicji Obywatelskiej uzyskał bowiem 5347 głosów (27,68 procenta), a dotychczasowy prezydent Łukasz Komoniewski 8447 głosów (43,73 procenta).

Wieczór wyborczy w sztabie kandydata na prezydenta Będzina Łukasza Dziuby
Wieczór wyborczy w sztabie kandydata na prezydenta Będzina Łukasza Dziuby Piotr Sobierajski

AKTUALIZACJA GODZ. 22.28

Daniel Beger pozostanie prezydentem Świętochłowic w kadencji 2024-2029. Według nieoficjalnych wyników, w drugiej turze urzędujący prezydent zyskał 61,11 proc. głosów i pokonał Bartosza Karcza z Koalicji Obywatelskiej (38,89 proc.).

AKTUALIZACJA GODZ. 22.15

Wstępne, nieoficjalne wyniki jakie spływają do sztabu Katarzyny Kuczyńskiej-Budki w Gliwicach, mówią o remisie w pierwszych obwodach. Pierwsze informacje wskazywały na minimalną przewagę Mariusza Śpiewoka, jednak kolejne wyniki wywołały euforię w sztabie kandydatki, bowiem wskazują na odrobienie straty i wysunięcie się na prowadzenie kandydatki Koalicji Obywatelskiej.

Katarzyna Kuczyńska-Budka w Gliwicach
Katarzyna Kuczyńska-Budka w Gliwicach MAS

AKTUALIZACJA GODZ. 22.08

W sztabie kandydata na prezydenta Mariusza Śpiewoka z KWW Koalicja dla Gliwic z. Frankiewicza w Gliwicach unosi się atmosfera optymizmu, choć w powietrzu czuć też lekkie napięcie w oczekiwaniu na oficjalne wyniki drugiej tury wyborów.

Gliwice. W sztabie kandydata na prezydenta Mariusza Śpiewoka
Gliwice. W sztabie kandydata na prezydenta Mariusza Śpiewoka Arkadiusz Gola

AKTUALIZACJA GODZ. 22.08

Najnowsze dane z Bielska-Białej: po zliczeniu głosów z 38 na 77 obwodowych komisji wyborczych wygrywa Jarosław Klimaszewski uzyskując 64,51 procent poparcia, a Konrad Łoś - 35,49 proc.

AKTUALIZACJA GODZ. 22.07

NIEOFICJALNE WYNIKI ze Świętochłowic. Daniel Beger pozostanie prezydentem Świętochłowic w kadencji 2024-2029. Według nieoficjalnych wyników w drugiej turze urzędujący prezydent pokonał Bartosza Karcza z Koalicji Obywatelskiej.

Świętochłowice. Daniel Beger - Bartosz Karcz
Świętochłowice. Daniel Beger - Bartosz Karcz

AKTUALIZACJA GODZ. 22.00

Bielsko-Biała: Po zliczenie blisko połowy z obwodowych komisji wyborczych, przewaga Jarosława Klimaszewskiego nad Konradem Łosiem jest bardzo duża i wszystko wskazuje na to, że się utrzyma i zapewni mu zwycięstwo.

AKTUALIZACJA GODZ. 22.00

W częstochowskim sztabie Lewicy trwa wieczór wyborczy. Mamy nieoficjalne wyniki!

AKTUALIZACJA GODZ. 21.58

Wieczór wyborczy w częstochowskim sztabie Prawa i Sprawiedliwości. . Nastroje umiarkowane, trwa oczekiwanie na oficjalne wyniki.

Prawo i Sprawiedliwość swój wieczór wyborczy zorganizowało przy ulicy Łódzkiej.
Prawo i Sprawiedliwość swój wieczór wyborczy zorganizowało przy ulicy Łódzkiej. Dawid Wygas

AKTUALIZACJA GODZ. 21.51

Mamy nieoficjalne wyniki II tury wyborów w Zabrzu. Czy Małgorzata Mańka-Szulik obroni fotel prezydenta Zabrza? Czy Agnieszka Rupniewska zostanie nowym prezydentem miasta? Sprawdź nieoficjalne wyniki, które aktualizujemy na bieżąco.

Mamy wstępne wyniki II tury wyborów w Zabrzu
Mamy wstępne wyniki II tury wyborów w Zabrzu MG

AKTUALIZACJA GODZ. 21.42

Zabrzańska walka o urząd prezydenta zakończona. W sztabie wyborczym Agnieszki Rupniewskiej dominują optymistyczne nastroje. O urząd prezydenta miasta Zabrza walczyły Małgorzata Mańka-Szulik (68 l.) i Agnieszka Rupiewska (38 l.). Walka między kandydatkami jak dotąd była wyjątkowo zacięta. Jesteśmy w samym sercu zdarzeń - w sztabie wyborczym Agnieszki Rupiewskiej. Czekamy na oficjalne wyniki wyborów.

Agnieszka Rupiewska spotkała się tuż po zakończeniu głosowania ze swoimi sztabem w restauracji Impresja w Zabrzu
Agnieszka Rupiewska spotkała się tuż po zakończeniu głosowania ze swoimi sztabem w restauracji Impresja w Zabrzu
Aleksandra Wielgosz

AKTUALIZACJA GODZ. 21.34
W drugiej turze wyborów o fotel prezydenta Bielska-Białej walczyli starający się o reelekcję lider bielskich struktur Platformy Obywatelskiej Jarosław Klimaszewski, który w tych wyborach samorządowych startował z własnego komitetu oraz dotychczasowy bielski radny Konrad Łoś z Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Klimaszewski w pierwszej turze uzyskał poparcie na n poziomie 45,88 procent. Konrad Łoś - 23,98 proc.

Bielsko - Jarosław Klimaszewski z lewej i Konrad Łoś
Bielsko - Jarosław Klimaszewski z lewej i Konrad Łoś

AKTUALIZACJA GODZ. 21.26

W częstochowskim sztabie Lewicy trwa wieczór wyborczy. Wszyscy czekają na wynik. Obecni są między innymi miejscy radni - byli, obecni i przyszli - a także oczywiście prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który ubiega się o kolejną kadencję. W drugiej turze wyborów mierzy się z Moniką Pohorecką (PiS).

Częstochowa - wieczór wyborczy Lewicy
Częstochowa - wieczór wyborczy Lewicy Katarzyna Stacherczak

AKTUALIZACJA GODZ. 21.20

- To są chwyty nieśmiertelne, od lat wykorzystywane w kampaniach - mówi dr Tomasz Słupik, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.

Jak kandydaci na szefów miast i gmin kusili wyborców?

AKTUALIZACJA GODZ. 21.16

W drugiej turze głosy mieszkańców Gliwic rozkładają się już tylko pomiędzy dwojgiem z nich: Katarzyną Kuczyńską-Budką i Mariuszem Śpiewokiem.

W lokalach wyborczych pojawili się również oni, Katarzyna Kuczyńska-Budka w lokalu pojawiła się z rodziną. Swój głos oddał również Mariusz Śpiewok.

Wybory 2024. Bitwa prezydencka w Śląskiem. Dzisiaj poznamy nazwiska prezydentów 15 miast. Śledźcie RELACJĘ LIVE

AKTUALIZACJA GODZ. 21.11
Druga tura wyborów samorządowych w dwóch gminach powiatu rybnickiego. W Lyskach wybierano wójta, w Czerwionce-Leszczynach, burmistrza.

AKTUALIZACJA GODZ. 21.10
W Jastrzębiu-Zdroju, gdzie po dziesięciu latach - w 2018 roku nie było takiej konieczności - ponownie doszło do wyborczej dogrywki. Zmierzyli się w niej urzędująca prezydent: Anna Hetman oraz Michał Urgoł.

Jastrzębie głosowanie
Jastrzębie głosowanie Piotr Chrobok

AKTUALIZACJA GODZ. 21.00

Koniec głosowania w drugiej turze wyborów w woj. śląskim

Do godziny 17 zagłosowało 33,17% uprawnionych do głosowania w całej Polsce, natomiast w województwie śląskim frekwencja wyniosła 31,13%, plasując je na drugim miejscu w czołówce województw z najniższą frekwencją.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (21/22 kwietnia) wszystko powinno być jasne. Wtedy zaczną spływać do PKW wyniki drugiej tury wyborów. W Śląskiem wybieraliśmy prezydentów aż 15 miast, a także burmistrzów i wójtów w kilkudziesięciu gminach.

Druga tura wyborów w Śląskiem: Wybieramy 15 prezydentów

W Gliwicach w drugiej turze wyborów zmierzyli się Katarzyna Kuczyńska-Budka, startująca jako kandydatka Koalicji Obywatelskiej oraz Mariusz Śpiewok, kandydat KWW Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. W pierwszej turze Katarzyna Kuczyńska-Budka zdobyła 38,62 procent głosów i wygrała z Mariuszem Śpiewokiem różnicą blisko 11 punktów (27,82 procent).

Katarzyna Kuczyńska-Budka, podczas kampanii podkreślała z dumą, że jest gliwiczanką, a jej miasto potrzebuje współpracy, aby szybciej się rozwijać.

- Gliwice mogą mieć prezydenta, który umie i chce rozmawiać z ludźmi, żeby zrozumieć ich potrzeby. Potrafię współpracować z każdym, niezależnie od barw partyjnych, bo interes miasta i mieszkańców jest dla mnie najważniejszy - mówiła dla DZ Katarzyna Kuczyńska-Budka.

Jej kontrkandydat Mariusz Śpiewok, który również odpowiedział na pytania „Dziennika Zachodniego”, podczas kampanii podkreślał swoje doświadczenie samorządowe.

Zacięta rywalizacja o prezydenturę w Częstochowie i Jastrzębiu

Pod Jasną Górą , urzędujący prezydent Krzysztof Matyjaszczyk z Lewicy, w pierwszej turze wyborów wygrał z niewielką przewagą nad kandydatką PiS, Moniką Pohorecką (31,93 do 27,29 procent). Prezydenta Częstochowy przed drugą turą poparli politycy Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i PSL. Krzysztof Matyjaszczyk prowadził kampanię przed drugą turą pod hasłem „Lepsza Częstochowa czy Miasto PiS”.

- Jak broniliśmy autonomii i niezależności przez osiem lat, tak 21 kwietnia w niedzielę musimy obronić naszą Częstochowę - mówiła ministra zdrowia, Izabela Leszczyna, która również okazała swoje poparcie przed drugą turą Krzysztofowi Matyjaszczykowi.

Natomiast Monika Pohorecka, która w tej kampanii nieśmiało pokazywała wyborczy szyld, wytykała prezydentowi, że nie chciał stanąć do debaty.

W niedzielną noc poznamy również nowych prezydentów Jastrzębia i Zabrza. W obu tych miastach rywalizacja jest wyjątkowo zacięta. W Jastrzębiu w pierwszej turze różnice były minimalne. Zwyciężył Michał Urgoł (43,65 procent), który pokonał urzędującą prezydent Annę Hetman (40,47 procent). Także w Zabrzu różnice w I turze były niewielkie, Agnieszka Rupniewska z Koalicji Obywatelskiej zdobyła 27,44 procent, a urzędująca prezydent Małgorzata Mańka-Szulik, startująca z własnego komitetu, 21,73 procent.

Ciekawym przypadkiem jest Kuźnia Raciborska, w której w tym tygodniu ze startu w drugiej turze nieoczekiwanie zrezygnował burmistrz Paweł Macha.

- Polityczna rywalizacja w duchu fair play jest dla mnie do przyjęcia, jednakże to, co dzieje się w lokalnej polityce i co działo się jeszcze przed I turą wyborów, nie jest czymś, w czym chcę uczestniczyć - podkreślał burmistrz Kuźni Raciborskiej, nie precyzuje jednak dokładnie, co ma na myśli.

Mieszkańcy Kuźni Raciborskiej głosowali na „tak” lub „nie” na Wojciecha Gdesza. Większość głosów na „tak” da mu fotel burmistrza, w przeciwnym razie, o wyborze burmistrza zdecyduje Rada Gminy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni