MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyjątkowy jubileusz Szkoły Podstawowej nr 4 w Czerwionce-Leszczynach. Placówka skończyła 150 lat! Na "urodziny" otrzymała Złotą Odznakę

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Uroczysta akademia z okazji 150-lecia SP nr 4 odbyła się w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.
Uroczysta akademia z okazji 150-lecia SP nr 4 odbyła się w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach. Facebook/Czerwionka-Leszczyny
Były gratulacje, życzenia pomyślności na kolejne lata, a nawet tort. Szkoła Podstawowa nr 4 w Czerwionce-Leszczynach świętowała jubileusz 150-lecia swojego istnienia. Obchody rozpoczęła msza święta, a uświetniła uroczysta akademia. W jej trakcie szkole wręczono odznakę za zasługi dla województwa śląskiego.

Spis treści

Szkoła Podstawowa nr 4 w Czerwionce świętowała wyjątkowy jubileusz 150-lecia!

Świętowano go bardzo hucznie, ale nie powinno być to dla nikogo zaskoczeniem, bo jubileusz taki jak ten wymaga, żeby świętować go w należyty sposób. Szkoła Podstawowa nr 4 w Czerwionce-Leszczynach obchodziła 150-lecie swojego istnienia. Działalność rozpoczęła w latach 70. XIX wieku. Uczniowie kształcili się w niej więc już na blisko sto lat przed nadaniem praw miejskich Czerwionce-Leszczynom!

Jubileusz SP nr 4 w Czerwionce-Leszczynach - zobacz ZDJĘCIA

Uroczyste obchody 150. rocznicy powołania SP nr 4 rozpoczęły się od mszy świętej, którą odprawiono w kościele pw. św. Józefa w Czerwionce-Leszczynach. Następnie przeniosły się one do tamtejszego Centrum Kulturalno-Edukacyjnego, gdzie miała miejsce ich główna część.

W tę wpisała się akademia, podczas której przypominano bogatą historię placówki oraz osiągnięcia, którymi może się ona poszczycić. Wpisały się w nią także występy artystyczne, które przygotowali obecni uczniowie szkoły.

W trakcie obchodów 150-lecia SP nr 4 nie zabrakło też jednak osób, które w przeszłości do niej uczęszczały. Obecni byli absolwenci, a także kadra pedagogiczna. Również ta, która uczyła w niej przed laty. Wchodzących do CKE w Czerwionce witała górnicza orkiestra.

Częścią świętowania była również wystawa malarska. Przygotowała ją absolwentka czerwieńskiej "czwórki". Jej przewodnim motywem była natomiast przyrodnicza chluba Czerwionki-Leszczyn, czyli znajdujące się w Palowicach Pojezierze Palowickie. 150 lat SP nr 4 świętowano też w murach szkoły. Przeniesiono się do nich po uroczystościach w CKE. Przypomnieć sobie szkolne wnętrza mogli zwłaszcza ci absolwenci, którzy uczęszczali do placówki przed laty.

Dyrekcja SP nr 4 w Czerwionce: "Chcemy docenić nasza wspólną drogę, tradycję i wartości"

Jak na "urodzinowe" obchody przystało, podczas święta SP nr 4 nie zabrakło urodzinowego ciasta, a więc tortu, a także życzeń. Te drugie dyrekcji szkoły, a także jej uczniom, nauczycielom i wszystkim, którzy są z nią związani składały władze gminy Czerwionka-Leszczyny.

- 150-lecie to wyjątkowy jubileusz, święto dla uczniów, absolwentów, święto nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców. Ten dzień ma także wielką wartość sentymentalną. Życzę szkole wszystkiego najlepszego, stałego doceniania grona pedagogicznego, żeby mogło się tu realizować i spełniać - winszował podczas uroczystości Wiesław Janiszewski, burmistrz Czerwionki-Leszczyn.

Okazję do refleksji i sentymentalnego spojrzenia wstecz przy okazji obchodów 150-lecia szkoły dostrzegła także dyrekcja placówki, zdaniem której wyjątkowy jubileusz powinien skłaniać do docenienia drogi, którą przeszła szkoła przez wszystkie lata.

- Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy, pozwala nam spojrzeć wstecz na minione lata, wyzwania, sukcesy, ale jest to przede wszystkim czas wspólnych przeżyć i wspomnień, czas refleksji, a zarazem to piękna okazja do wyrażenia wdzięczności wobec wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju naszej szkoły. Chcemy dziś docenić nasza wspólną drogę, tradycję i wartości - podkreślała Iwona Szmelich, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Czerwionce-Leszczynach.

SP nr 4 nadano złotą odznakę za zasługi dla województwa śląskiego

Wyjątkowe "urodziny" szkoły w Czerwionce zostały okraszone również "prezentem". Placówce została nadana Złota Honorowa Odznaka Zasłużonego dla Województwa Śląskiego.

- Dziękujemy za to wyróżnienie i uznanie szkolnego wkładu w promocję i rozwój naszego regionu - przyznała, odbierając wyróżnienie dyrektor SP nr 4.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni