Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 0:2 RELACJA, WYNIK, ZDJĘCIA Spadkowicz z Ekstraklasy coraz bliżej spadku do II ligi!

03.07.2020 r. Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk
03.07.2020 r. Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu 30. kolejki Zagłębie Sosnowiec przegrało z Chrobrym Głogów 0:2 (0:1). Bramki zdobyli: Maksymilian Banaszewski (11) i Miłosz Kozak (54). Zagłębie od 40. minuty grało w osłabieniu, bo Piotr Polczak został ukarany czerwoną kartką. W 74. minucie Fabian Piasecki nie wykorzystał rzutu karnego.

Zdecydowanie lepiej w mecz weszli gości. W 8. minucie Zagłębie dostało pierwsze ostrzeżenie, gdy z dystansu strzelił Maksymilian Banaszewski zatrudniając Krystiana Stepniowskiego. Szybko Chrobry objął prowadzenie. Banaszewski dostał piłkę w polu karnym - jego pierwszy strzał zablokował Piotr Polczak, a przy dobitce technicznie podciął piłkę nad bramkarzem Zagłębia.

Sosnowiczanie ogłuszeni ciosem czasami bezradnie przyglądali się harcom Chrobrego. Kiedy wreszcie doszli do siebie w 27. minucie byli nawet bliscy gola, gdy Patryk Mularczyk z ostrego kąta trafił w słupek.

To jednak był tylko przebłysk gospodarzy, ponieważ ich sytuacja jeszcze pogorszyła się w 40. minucie, kiedy Piotr Polczak zobaczył czerwoną kartkę za faul na Mikołaju Lebedyńskim wychodzącym na pozycję sam na sam z bramkarzem. Piłka została zagrana przez Michała Szromnika i po błędzie obrony Zagłębia (zawahał się Rafał Grzelak) trafiła do Lebedyńskiego. Polczak próbował jeszcze ratować sytuację...

Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 5:0 dla Chrobrego w celnych strzałach!

Zagłębie nieźle zaczęło drugą część. Zrobiło trochę zamieszania po rzutach rożnych i... dostało drugi cios. Markas Beneta wybił piłkę przed pole karne pod nogi Krzysztofa Kubicy, który zagrał do Miłosza Kozaka. Ten zakręcił Benetą i uderzył w "długi" róg - 0:2.

03.07.2020 r. Kibice na meczu Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 0:2 ZDJĘCIA KIBICÓW Najw...

Mimo osłabienia gospodarze mieli okazję na bramkę kontaktową. W 74. minucie Fabian Piasecki wykonywał rzut karny. Lider strzelców Fortuna 1. Ligi uderzył lekko, po ziemi i Szromnik złapał piłkę!

Zagłębie przegrało mecz, który miał dać szansę oddech w ucieczce przed strefą spadkową, na którą sosnowiczanie mają tylko 3 punkty przewagi.

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Maksymilian Banaszewski (11), 0:2 Miłosz Kozak (54)

Zagłębie: Stępniowski - Ryndak, Polczak, Grzelak (57. Babiarz), Beneta - Szwed, Karbowy, Hołota, Pawłowski, Mularczyk (67. Nawotka) - Piasecki.

Chrobry: Szromnik - Ilków-Gołąb, Praznovsky, Juraszek, Stolc - Kozak (77. Mandrysz), Kubica, Drewniak, Banaszewski, Ziemann (61. Piotrowski) - Lebedyński (85. Kowalczyk).

Żółte kartki: Mularczyk, Beneta - Kubica, Juraszek, Stolc

Czerwona kartka: Piotr Polczak (40' Zagłębie)

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)