Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

38 i pół miliona od Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii dla Zabrza. Adam Neumann nowym wiceprzewodniczący GZM

Mateusz Czajka
Mateusz Czajka
Nowym wiceprzewodniczącym GZM jest prezydent Gliwic Adam Neumann.
Nowym wiceprzewodniczącym GZM jest prezydent Gliwic Adam Neumann. GZM
22 listopada odbyła się sesja Zgromadzenia GZM. Nowym wiceprzewodniczącym metropolii został prezydent Gliwic Adam Neumann. Podczas sesji uchwalono przekazanie dotacji w wysokości 38,5 mln zł dotacji dla Zabrza m.in. na budowę dwóch centrów przesiadkowych i rozbudowę Stadionu Miejskiego.

38 i pół miliona złotych dla Zabrza od GZM

Zgromadzenie Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii zatwierdziło dziś dotację dla Zabrza w wysokości 38 i pół miliona złotych. Obejmuje ona przede wszystkim inwestycje w mieście, które już są ukończone lub te, które dobiegają końca.

— Inwestycja polega na kompleksowej poprawie infrastruktury miejskiej i komunikacyjnej na terenie Zabrza, co wpłynie na poprawę jakości życia i funkcjonowania mieszkańców w ramach rdzenia Metropolii. Istotą projektu jest kompleksowe ujęcie inicjatyw podejmowanych na rzecz zrównoważonego rozwoju, poprawy jakości i bezpieczeństwa życia oraz zmniejszenia obciążeń środowiskowych w obszarze tak silnie zurbanizowanym jak GZM. Projekt jest elementem większej rozpoczętej inwestycji – informuje GZM.

Jak informuje GZM, pieniądze, które przekazano miastu, związane są przede wszystkim z:

  • budową dwóch centrów przesiadkowych na terenie Zabrza,
  • przebudową obiektów inżynierskich takich jak wiadukt w ciągu ulicy Roosevelta nad torami PKP (etap I i II )oraz budowa drogi wraz z odwodnieniem i oświetleniem ulicznym w ciągu ul. Obrońców Westerplatte w Zabrzu,
  • wsparciem Szpitala Miejskiego w Zabrzu w celu utworzenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z lądowiskiem przyszpitalnym
  • rozbudową Stadionu Miejskiego (wykonanie stanu surowego trybuny zachodniej, wykonanie robót uzupełniających stan surowy - w tym pokrycia dachu 0, robót wykończeniowych, instalacyjnych z wyposażeniem obiektu, przyległym zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu oraz integracja systemów stadionowych na całym obiekcie).

Ponadto pieniądze przekazano na „modernizację i ulepszenie poszczególnych elementów infrastruktury z różnych dziedzin obejmujących m.in udostępnianie i rozwój dziedzictwa poprzemysłowego, tworzenie infrastruktury pomocy społecznej, infrastrukturę oświatową oraz gospodarkę komunalną”

GZM ma nowego wiceprzewodniczącego - jest nim prezydent Gliwic

W związku z wakatem na fotelu wiceprzewodniczącego Gónośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii głosowano nad wyborem nowej osoby na to stanowisko. Poprzednio piastował je były prezydent Tychów Andrzej Dziuba, który w październikowych wyborach dostał się do parlamentów. Jedynym zgłoszonym kandydatem był prezydent Gliwic Adam Neumann. W tajnym głosowaniu poparli go wszyscy przedstawiciele miast obecni na sali posiedzeń.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera