MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czy na dniach miast jest bezpiecznie? Organizatorzy uspokajają: wszystko jest zgodne z prawem

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Karina Trojok
Zabezpieczenie imprez podczas dni miast w Śląskiem ma odbywać się zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych. Określa ona między innymi, ilu przedstawicieli poszczególnych służb powinno czuwać nad przebiegiem wydarzenia, co jest zależne chociażby od przewidywanej liczy uczestników. Organizatorzy dni miast w naszym województwie zgodnie podkreślają, że w każdym przypadku prace nad zabezpieczeniem imprez przebiegają według tych samych zasad i wymogów. Przypomnijmy, że w niedzielę, 9 czerwca w Sosnowcu doszło do brutalnego ataku na uczestnika koncertu Fun Festiwal.

Czy na dniach miast jest bezpiecznie?

Kwestia zabezpieczenia imprez podczas dni miast w Śląskiem wzbudza powszechne zainteresowanie z uwagi na tragiczne zdarzenie, jakie niedawno miało miejsce w Sosnowcu podczas koncertu Fun Festiwal. Przypomnijmy, że w niedzielę, 9 czerwca na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego doszło do brutalnego ataku na uczestnika wydarzenia. Przychodzi więc na myśl pytanie – na ile osoby, biorące udział w imprezach masowych mogą czuć się bezpiecznie?

Organizatorzy dni miast w województwie śląskim zgodnie podkreślają, że w każdym przypadku prace nad zabezpieczeniem imprez przebiegają według tych samych zasad i wymogów. Wszystko ma odbywać się zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych. Określa ona między innymi, ilu przedstawicieli poszczególnych służb powinno czuwać nad przebiegiem wydarzenia, co jest zależne chociażby od przewidywanej liczy uczestników.

Organizatorzy uspokajają

Przed nami dni miast między innymi w Czeladzi, Bytomiu czy Rudzie Śląskiej. Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Czeladź uspokaja, że podczas organizowanych w tym ośrodku imprez zawsze przeprowadzane są kontrole uczestników. Podaje też liczbę pracowników poszczególnych służb, którzy w tym roku będą czuwać nad bezpieczeństwem osób, biorących udział w wydarzeniu.

– Tegoroczna impreza będzie zabezpieczana przez 34 pracowników służby informacyjnej i porządkowej. Ponadto teren wokół imprezy będzie patrolowany przez naszą straż miejską. Jak co roku wnikliwe kontrole będą obywać się przy wejściu na teren imprezy masowej. Na terenie imprezy będą również obecne dwie karetki pogotowia i straż pożarna – podaje Jakub Kubasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Czeladź.

Podobnie do kwestii bezpieczeństwa podczas imprezy w Rudzie Śląskiej odnosi się tamtejszy urząd miasta.

– Zabezpieczenie koncertu na terenach targowych w Wirku zostanie zorganizowane zgodnie z zapisami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Według zawartych tam przeliczników nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwała służba porządkowa w liczbie 22 osób, służba informacyjna w liczbie 85 osób, jeden zespół wyjazdowy z lekarzem, jeden zespół wyjazdowy bez lekarza oraz dwa patrole ratownicze. Przed wejściem na teren imprezy masowej uczestnicy zostaną poddani przeglądowi odzieży i bagażu – informuje Krzysztof Piecha, Naczelnik Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej
i Promocji Miasta Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni