MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Europejski Kongres Przemysłu i Energetyki INDUSTRY IN TRANSITION już wkrótce w Katowicach

OPRAC.:
Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Europejski Kongres Przemysłu i Energetyki INDUSTRY IN TRANSITION już wkrótce w Katowicach
Europejski Kongres Przemysłu i Energetyki INDUSTRY IN TRANSITION już wkrótce w Katowicach mat. pras.
Suwerenność energetyczna i cyfrowa Europy, skutki ekologicznej transformacji, perspektywy dla zielonego wodoru, rozwoju sztucznej inteligencji i energii atomowej w Polsce będą tematami przewodnimi Europejskiego Kongresu Przemysłu i Energetyki Industry in Transition, który odbędzie się 3 i 4 w Katowicach. To nowa impreza w kalendarzu wydarzeń organizowanych przez Regionalną Izbę Gospodarczą.

W Katowicach będą dyskutować na temat bezpieczeństwa Europy w różnych wymiarach

Dwudniowy kongres, które odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 3-4 czerwca, to nowa impreza w kalendarzu wydarzeń organizowanych przez Regionalną Izbę Gospodarczą. Jej celem jest stworzenie platformy wymiany wiedzy, doświadczeń i postulatów, dzięki której polscy oraz europejscy decydenci będą mieli możliwość przedyskutowania w szerokim i reprezentacyjnym gronie kierunków i zasad transformacji europejskiego sektora przemysłowego i energetycznego.

Kongresowe dwudniowe dyskusje mają pomóc w zdefiniowaniu kluczowych trendów kształtujących przyszłość przemysłu i energetyki oraz w wypracowaniu najlepszych praktyk w zakresie ich dostosowania do globalnych wyzwań klimatycznych i dynamicznie rozwijających się nowych technologii. Przedmiotem debaty będzie także miejsce i rola Polski w unijnej polityce przemysłowej i energetycznej, jak i miejsce oraz rola krajów UE jako całości w globalnej gospodarce.

– Chcemy dać czytelny sygnał do Komisji i Parlamentu Europejskiego, że powinni wsłuchiwać się w głos przedsiębiorców. Zmiany klimatyczne, rosnące oczekiwania społeczne  dotyczące zrównoważonego rozwoju wpływają na rosnącą konkurencję - wyjaśnia Tomasz Zjawiony, Prezes RIG w Katowicach. - Powinniśmy pamiętać, że przemysł jest głównym motorem rozwoju i źródłem innowacji. Jest także kluczowym elementem bezpieczeństwa polskiej gospodarki, odpowiada za 20 proc. krajowego PKB. W miarę jak świat zmierza w kierunku redukcji CO2 i zielonej energii, musimy być gotowi na adaptację, by utrzymać konkurencyjność. Liczę, że dzięki wymianie opinii w trakcie Kongresu INDUSTRY IN TRANSITION, wspólnie poszukamy najlepszego kierunku nieuchronnych zmian, przed którymi wszyscy stoimy –  dodaje.

W Kongresie wezmą udział przedstawicieli Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego, Ministrów Rządu RP, posłowie i senatorzy, przedstawiciele instytucji centralnych związanych z szeroko rozumianym sektorem przemysłowym i energetycznym, władze samorządowe, osoby zarządzające kluczowymi przedsiębiorstwami przemysłowymi i energetycznymi, przedstawiciele uczelni wyższych oraz dziennikarzy branżowych czasopism.

Do uczestnictwa i dyskusji podczas Europejskiego Kongresu Przemysłu i Energetyki INDUSTRY IN TRANSITION zapraszani są również przedstawiciele takich branż jak: energetyka, odnawialne źródła energii, przemysł, hutnictwo, górnictwo i nowe technologie.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Przemysłu i Energetyki INDUSTRY IN TRANSITION jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, która od ponad 30 lat działa na rzecz przedsiębiorców i ma duże doświadczenie w organizacji wydarzeń gospodarczych dla tysięcy uczestników. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Przemysłu.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni