MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Industriada 2024 w Tarnowskich Górach - wyjątkowe święto znów zgromadziło tłumy mieszkańców. Elektryczne Gitary rozgrzały publikę! ZDJĘCIA

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Wyjątkowe święto znów zgromadziło tłumy mieszkańców
Wyjątkowe święto znów zgromadziło tłumy mieszkańców Karina Trojok
Wyjątkowe i niezwykle barwne święto, jakim jest Industriada 2024, rozpoczęło się w piątek 31 maja w Tarnowskich Górach. Na scenie zobaczyliśmy zespół dziecięcy Małe TGD, następnie wystąpiła gwiazda wieczoru - zespół Elektryczne Gitary. Zobaczcie zdjęcia!

Industriada 2024 w Tarnowskich Górach

To wyjątkowe święto, które po raz kolejny dotarło do Tarnowskich Gór i w tym razem trwa przez dwa dni. Industriada 2024, rozpoczęła się happeningiem w Zabytkowej Kopalni Srebra.

- Tegorocznym motywem festiwalu jest hasło: „15 lat razem”, które potraktujemy jako wspólne wyjście na urodziny do „solenizanta”, którego bardzo lubimy, podziwiamy i szanujemy. Tym solenizantem jest Szlak Zabytków Techniki, jako kompleks, ale także jako poszczególne jego obiekty, którymi w Tarnowskich Górach są Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga - zapowiadano jeszcze przed wydarzeniem.

Industriadę rozpoczął koncert zespołu Małe TGD, po którym na scenie pojawiły się Elektryczne Gitary. Mimo niestabilnej pogody, nie brakowało chętnych do wspólnej zabawy.

Industriada 2024 w Tarnowskich Górach. Program na sobotę

To jednak nie wszystko, bo w sobotę 1 czerwca znów będzie gorąco. Zapowiedziano między innymi zwiedzanie Maszynowni Żywiołów czy zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra.

Wiele będzie się również działo w Skansenie Maszyn Parowych, gdzie odbywać się będą warsztaty naukowe, kreatywne i plastyczne. Nie zabraknie kapeli z tradycyjnymi piosenkami, do tańca i do wspólnego śpiewania. A wszystko to z maszynowym anturażem skansenu i kopalni.

15 edycja Industriady

Tegoroczna, 15 już edycja Industriady odbywa się w 47 obiektach. 10 z nich to obiekty zaprzyjaźnione: Browar Mokrskich w Katowicach Szopienicach, Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku z Radzionkowa, Łaźnia Moszczenica w Jastrzębiu- Zdroju, Marina Gliwice na Kanale Gliwickim, Maszynownia Szybu Chrobry I w Pszowie, Pałac Schoena w Sosnowcu, Prochownia w Pszowie, Stacja Kultury w Pyskowicach, Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach oraz Wieża Wyciągowa w Porębie.

Główne wydarzenia odbywać się będą 1 czerwca. Rozpoczną się w samo w południe w Katowicach, na tamtejszym zabytkowym Osiedlu Nikiszowiec. Oficjalny program wydarzenia zakłada, że pierwszym punktem programu będzie występ górniczej Orkiestry Dętej Wieczorek, która przemaszeruje przez osiedle. Wykona ona także hymn Industriady skomponowany specjalnie z okazji 15-lecia wydarzenia. Ponadto przedstawiona zostanie sztuka "Przoć, jak to leko jest pedzieć. 15 lat razem", również związana z jubileuszem, w której wystąpią aktorzy znani ze śląskich scen.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni