Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Mikołajki w Dąbrowie Górniczej coraz bliżej. Czeka spotkanie z Mikołajem, świąteczne warsztaty z elfami i oczywiście prezenty

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Mikołajki w Pałacu Kultury Zagłębia to już tradycja. Tak wyglądały spotkania w poprzednich latachZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Mikołajki w Pałacu Kultury Zagłębia to już tradycja. Tak wyglądały spotkania w poprzednich latachZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE PKZ/Marek Wesołowski/Karolina Pazera
Boże Narodzenie już blisko. Powoli czuć już świąteczny czas. Zanim nadjedzie na dobre czeka jeszcze na młodszych i tych nieco starszych też św. Mikołaj. W Dąbrowie Górniczej pojawi się w środę 6 grudnia. Będzie można spotkać go na Dąbrowskim Jarmarku Bożonarodzeniowym na Placu Wolności, ale zawita też do instytucji kultury.

Na wszystkich czeka Akademia Świętego Mikołaja, czyli Mikołajki w Pałacu Kultury Zagłębia

W środę 6 grudnia od godz. 15 Pałac Kultury Zagłębia zamieni się w Akademię Świętego Mikołaja. Zanim dzieci usiądą na kolanach Świętego Mikołaja, wezmą udział w szkoleniu na świątecznego elfa! Pomogą im w tym animatorzy i animatorki Pałacu Kultury Zagłębia, którzy przygotują specjalne zadania dla najmłodszych. Po ukończonym szkoleniu dzieci, a raczej elfy zostaną zaprowadzone do sali, gdzie czekać będzie na nie nasz brodacz w czerwonym kubraku. Mikołaj wręczy im – uprzednio dostarczony przez rodzica – prezent, weźmie na kolana, zamieni parę słów. Będzie też można sobie zrobić wspólne zdjęcie.

Najmłodsi zostali podzieleni na kilka grup, które rozpoczną zabawę o godzinach: 15:00, 16:00, 17:00, 18:00 i 19:00. To impreza biletowana (szczegóły na: palac.art.pl). Prezenty należy dostarczyć do siedziby PKZ do punktu informacyjnego, znajdującego się w holu na parterze w dniach 29.11.2023 r. do 04.12.2023 r. w godz. 9:00 -18:00. Prezenty muszą być prawidłowo opisane imieniem i nazwiskiem dziecka oraz godziną spotkania z Mikołajem (godzina podana jest na zakupionym bilecie). Więcej informacji pod nr tel. (32) 733 88 22.

Mikołajki w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Jak co roku, 6 grudnia, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej także zaprasza małych czytelników na spotkanie ze św. Mikołajem. W tym roku św. Mikołaj pojawi się w Bibliotece Głównej (o godz. 16:30 i 18:30) i Filii nr 8 (godz. 17:00).

W programie: warsztaty „last minute” w pracowni Świętego Mikołaja, występ wokalistów z MOPT (w BGŁ), spotkanie ze św. Mikołajem i wręczanie prezentów. Zapisy: Biblioteka Główna (od godz. 8:00): tel. 32 639 03 01, Filia nr 8 (od godz. 10:00): tel. 32 262 20 64. Wiek uczestników: 3-10 lat. Prezenty dla dzieci i zgody należy składać w Dziale Promocji Biblioteki Głównej (ul. T. Kościuszki 25, w godz. 7:30-15:30) lub Filii nr 8 (ul. Ofiar Katynia 93, w godz. otwarcia placówki) do 1 grudnia (do godz. 12:00).

Mikołajki w osiedlowych klubach PKZ

Okres mikołajek i czas przedświąteczny to magiczna pora nie tylko dla dzieci, ale również dla wielu dorosłych. By jak najszybciej poczuć rodzinną atmosferę i świąteczne podekscytowanie, Pałac Kultury Zagłębia zaprasza na grudniowe wydarzenia.

  • 1 grudnia 17:00 Klub Krąg. Widowisko interaktywne dla dzieci Chojnisia czy Strojnisia i spotkanie z Mikołajem
  • 3 grudnia 10:30 Dom Kultury Ząbkowice. Spektakl Dziadek Mróz, czyli po co komu zima i spotkanie z Mikołajem
  • 4 grudnia 17:00 świetlica w Rudach. Widowisko interaktywne dla dzieci Chojnisia czy Strojnisia i spotkanie z Mikołajem
  • 5 grudnia 17:00 Klub Unikat. Odjazdowe Mikołajki - animacje dla dzieci i spotkanie z Mikołajem
  • 5 grudnia 17:00 Klub Helikon. Widowisko interaktywne dla dzieci Chojnisia czy Strojnisia i spotkanie z Mikołajem
  • 6 grudnia 16:00 Sala teatralna PKZ. Seans Kicia Kocia pod choinkę i spotkanie z Mikołajem
  • 7 grudnia 17:00 Świetlica w Strzemieszycach Małych. Widowisko interaktywne dla dzieci Chojnisia czy Strojnisia

Dodatkowo, po Mikołajkach PKZ zaprasza na bezpłatny koncert uczestników zajęć wokalnych Pałacu Kultury Zagłębia pt. Świąteczna Szansa na Sukces. Koncert odbędzie się 9 grudnia o 17:00

Nemo – Świat Rozrywki

Do aquaparku Nemo św. Mikołaj przyjedzie już 3 grudnia. W programie animacje, mikołajkowe disco i wręczenie prezentów. Szczegóły na stronie Nemo.

Gra terenowa „Tropem św. Mikołaja”

Gra terenowa „Tropem Świętego Mikołaja” odbędzie się 3 grudnia na terenie Eurocampingu w Błędowie. W programie: gra terenowa, prezent od św. Mikołaja. Możliwość zrobienia sobie zdjęcia ze św. Mikołajem, przejazdy wozem strażackim, pokaz największego samochodu do ratownictwa technicznego „Rotator”, ognisko, grill, losowanie nagród, karnetów na pizzę, wizyty u weterynarza i inne. W cenie: mapa z karta startową, medal, dyplom, paczka od Mikołaja, kiełbaska dla dziecka i opiekuna/ów. Oprócz trasy rodzinnej – Mikołajowej będą także trasy „sportowe”: piesza 15k m oraz rowerowa 40 km. Szczegóły, regulamin oraz zapisy na stronie: https://roc.org.pl/.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera