MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto najczęściej odwiedzane uzdrowiska w Polsce. Miejsca te cieszą się ogromną popularnością również wśród turystów. Zobacz!

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
To przepięknie położona i malownicza miejscowość górska, znajdująca się w województwie małopolskim, w sercu Beskidu Sądeckiego. Piwniczna-Zdrój jest dobrze znana nie tylko turystom, którzy wędrują po beskidzkich szlakach, ale również kuracjuszom. Mieści się tam popularne uzdrowisko, słynące z wód mineralnych o właściwościach leczniczych, określanych jako „kwaśne wody”. Dzięki wysokiej zawartości jonów magnezowych i wapniowych wykazuje działanie  neutralizujące sok żołądkowy. Z kolei powstający w wyniku reakcji chlorek wapnia działa na organizm przeciwzapalnie. Leczy się tu głównie choroby wrzodowe żołądka i dwunastnicy oraz wspomaga leczenie cukrzycy i stanów zapalnych trzustki.
To przepięknie położona i malownicza miejscowość górska, znajdująca się w województwie małopolskim, w sercu Beskidu Sądeckiego. Piwniczna-Zdrój jest dobrze znana nie tylko turystom, którzy wędrują po beskidzkich szlakach, ale również kuracjuszom. Mieści się tam popularne uzdrowisko, słynące z wód mineralnych o właściwościach leczniczych, określanych jako „kwaśne wody”. Dzięki wysokiej zawartości jonów magnezowych i wapniowych wykazuje działanie neutralizujące sok żołądkowy. Z kolei powstający w wyniku reakcji chlorek wapnia działa na organizm przeciwzapalnie. Leczy się tu głównie choroby wrzodowe żołądka i dwunastnicy oraz wspomaga leczenie cukrzycy i stanów zapalnych trzustki. Arch.
Oto najczęściej odwiedzane uzdrowiska w Polsce, znajdujące się w różnych zakątkach kraju – od morza, aż po tereny górskie. Miejsca te cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród kuracjuszy, ale również turystów, którzy chętnie tam przyjeżdżają, by odpocząć i skorzystać z ich naturalnych atutów. Polskie uzdrowiska są położne na pięknych przyrodniczo terenach, gdzie można zaczerpnąć świeżego powietrza, uzyskać dostęp do bogatej w minerały wody, a także uprawiać sport oraz rekreację w sprzyjających zdrowiu warunkach. Osoby chore, z różnymi dolegliwościami i takie, które potrzebują regeneracji mogą w ramach turnusów w sanatoriach skorzystać z konkretnych kuracji oraz zabiegów. Zobacz, jakie uzdrowiska w Polsce cieszą się największą popularnością!

W tych miejscach można odpocząć i wzmocnić organizm

Powodem pobytu w uzdrowisku staje się najczęściej potrzeba poprawy ogólnego stanu zdrowia, który uległ pogorszeniu między innymi w wyniku doświadczenia chorób przewlekłych bądź oddziaływania czynników zawodowych – związanych z charakterem pracy lub miejscem jej wykonywania. Nieraz zdarza się, że obecność w sanatorium jest konieczna ze względu na rozmaite urazy, doznane na przykład wskutek wypadków. Do placówek tego typu kierowani są również ludzie, potrzebujący specjalistycznych zabiegów w ramach procesu regeneracji po doznanych kontuzjach, nieszczęśliwych czy nagłych zdarzeniach albo przebytych chorobach.

Motywacją bywa też profilaktyka i chęć wzmocnienia odporności oraz poprawy samopoczucia. Korzystny dla zdrowia klimat sprzyja bowiem prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu, który może czerpać z górskiego lub morskiego powietrza czy dostępu do wód mineralnych. Dzięki licznym ścieżkom przyrodniczym jest też okazja, by aktywnie i miło spędzić czas na łonie natury. Polskie uzdrowiska są położne na pięknych przyrodniczo terenach, gdzie można także uprawiać sport oraz rekreację w sprzyjających zdrowiu warunkach. Miejsca te cieszą się zatem ogromną popularnością nie tylko wśród kuracjuszy, ale również turystów, którzy chętnie tam przyjeżdżają, by odpocząć i skorzystać z ich naturalnych atutów.

Kuracjusze mogą liczyć przede wszystkim na dobrane odpowiednio zabiegi

Osoby chore, z różnymi dolegliwościami i takie, które potrzebują regeneracji mogą w ramach turnusów w sanatoriach skorzystać z konkretnych kuracji. Podczas pobytu w uzdrowisku uczęszczają więc na dobrane do ich stanu zdrowia zabiegi. Uczestniczą w kuracjach, z zastosowaniem na przykład fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, bodźców klimatoterapeutycznych czy borowiny. Uczestnicy turnusu mogą skorzystać między innymi z kąpieli leczniczych oraz ćwiczeń w basenach, natrysków, biczów szkockich, masaży wodnych, kuracji pitnych i inhalacji, ciepłolecznictwa, światłolecznictwa, elektroterapii, ultradźwięków, magnetoterapii, laseroterapii, gimnastyki indywidualnej oraz zbiorowej, krioterapii, masażu leczniczego czy też zawijań i okładów. Podczas pobytu w sanatorium odbywają się także liczne zajęcia rehabilitacyjne. Ponadto, każdy ma również czas wolny, jaki można spędzić aktywnie podczas spacerów po ścieżkach przyrodniczych. Odpoczynek na łonie natury oraz korzystanie z miejscowego klimatu to bowiem bardzo ważne elementy całego procesu kuracji. Osoby, przebywające w uzdrowiskach udają się w związku z tym do parków i w miejsca, gdzie mogą zarówno pospacerować, jak też oddać się chwilom ciszy oraz spokoju, siedząc na ławce czy w altance.

W załączonej galerii prezentujemy najczęściej odwiedzane uzdrowiska w Polsce. Miejsca te cieszą się ogromną popularnością również wśród turystów. Zobacz!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni