MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wiosenne Beskidy na zdjęciach internautów. Zobacz wyjątkowe ujęcia górskich krajobrazów w wykonaniu użytkowników sieci!

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Wiosenne Beskidy na fotografiach internautów to piękne i urokliwe górskie krajobrazy, które niejednokrotnie zapierają dech w piersiach. Szlaki wśród zielonych już drzew oraz beskidzkiej roślinności wiją się majestatycznie przez wzniesienia, odsłaniając niesamowite widoki. Na zdjęciach, wykonanych przez użytkowników sieci widać efekty spoglądania na góry z różnych perspektyw, co czyni te fotografie niezwykle różnorodnymi. Zobacz wyjątkowe ujęcia górskich krajobrazów w wykonaniu internautów!
Wiosenne Beskidy na fotografiach internautów to piękne i urokliwe górskie krajobrazy, które niejednokrotnie zapierają dech w piersiach. Szlaki wśród zielonych już drzew oraz beskidzkiej roślinności wiją się majestatycznie przez wzniesienia, odsłaniając niesamowite widoki. Na zdjęciach, wykonanych przez użytkowników sieci widać efekty spoglądania na góry z różnych perspektyw, co czyni te fotografie niezwykle różnorodnymi. Zobacz wyjątkowe ujęcia górskich krajobrazów w wykonaniu internautów! Instagram
Wiosenne Beskidy na fotografiach internautów to piękne i urokliwe górskie krajobrazy, które niejednokrotnie zapierają dech w piersiach. Szlaki wśród zielonych już drzew oraz beskidzkiej roślinności wiją się majestatycznie przez wzniesienia, odsłaniając niesamowite widoki. Na zdjęciach, wykonanych przez użytkowników sieci widać efekty spoglądania na góry z różnych perspektyw, co czyni te fotografie niezwykle różnorodnymi. Dzięki temu, wieloaspektowo oddają one piękno beskidzkiej przyrody. Na zdjęciach nie brakuje też wtapiających się w nią turystów i innych przejawów obecności człowieka na łonie natury. Zobacz wyjątkowe ujęcia górskich krajobrazów w wykonaniu użytkowników sieci!

Góry fascynują ludzi już od dawna

Wędrowanie górskimi szlakami jest obecnie bardzo popularne i w wolne od pracy dni oraz w trakcie wakacji można napotkać tam tłumy turystów. Podążanie wśród pięknych krajobrazów dla wielu osób jest formą odpoczynku – od codziennego pośpiechu, miejskiego gwaru, problemów i trosk, a także okazją do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Okazuje się jednak, że góry interesowały ludzi już od dawna, choć kiedyś nie chodzili w nie tak licznie oraz często jak obecnie. Początki tego zjawiska sięgają przełomu osiemnastego i dziewiętnastego wieku, kiedy to w wyniku fascynacji górami oraz potrzebą ich odkrywania coraz częściej udawano się na wyprawy w Tatry, Sudety czy wyższe partie Beskidów.

Te piękne tereny zaczęto poznawać jeszcze wcześniej, co potwierdzają pierwsze udokumentowane wyprawy, mające charakter naukowy. Zdobyto na przykład karkonoską Śnieżkę i zaczęto wchodzić w coraz wyższe partie Tatr, których eksploracja zintensyfikowała się na przełomie osiemnastego oraz dziewiętnastego wieku. Wtedy też odnotowano znaczną liczbę wypraw w Beskidy, jednak miały one w dużej mierze charakter naukowy. Ponadto, same oznakowania szlaków pojawiły się pod koniec dziewiętnastego stulecia. Chociaż sto lat temu polskie góry były już w pewnym stopniu znane naukowcom, badaczom, artystom i miłośnikom wędrówek, to jednak rozwój turystyki górskiej dopiero wtedy nabrał tempa.

Beskidy w wiosennym wydaniu niezwykle cieszą oczy

Wiosenne Beskidy na fotografiach internautów to piękne i urokliwe górskie krajobrazy, które niejednokrotnie zapierają dech w piersiach. Szlaki wśród zielonych już drzew oraz beskidzkiej roślinności wiją się majestatycznie przez wzniesienia, odsłaniając niesamowite widoki. Na zdjęciach, wykonanych przez użytkowników sieci widać efekty spoglądania na góry z różnych perspektyw, co czyni te fotografie niezwykle różnorodnymi. Dzięki temu, wieloaspektowo oddają one piękno beskidzkiej przyrody.

Na zdjęciach nie brakuje też wtapiających się w nią turystów i innych przejawów obecności człowieka na łonie natury. Każda wyprawa w góry to przecież świetna okazja do fotografowania pięknych krajobrazów, jakie w dobie smartfonów oraz internetu są częstym tematem zdjęć, publikowanych w mediach społecznościowych. Na fotografiach internautów można więc dostrzec wspaniałe i urozmaicone widoki, bowiem Beskidy same w sobie stanowią ogromną różnorodność krajobrazową. Warto przypomnieć, że rozciągają się od Podkarpacia przez Małopolskę, aż po województwo śląskie, gdzie na miłośników gór czekają fantastyczne wędrówki po szlakach Beskidu Żywieckiego oraz Beskidu Śląskiego. Stamtąd przy dobrej pogodzie i widoczności można dostrzec przepiękną panoramę nie tylko pobliskich gór oraz okolic, ale też dalszych pasm, jak na przykład królujące na horyzoncie Tatry.

W załączonej galerii prezentujemy wiosenne Beskidy na fotografiach internautów. Zobacz wyjątkowe ujęcia górskich krajobrazów w wykonaniu użytkowników sieci!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Popłoch na hiszpańskich plażach Drony wykryły w wodzie rekiny!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni