MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa basenu miejskiego w Sosnowcu przy ulicy Żeromskiego przebiega bez opóźnień ZDJĘCIA Z DRONA

Anna Dziedzic
Anna Dziedzic
Trwa modernizacja basenu przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu. Na zdjęciach mogą państwo zobaczyć postęp prac z różnych etapów inwestycji.Remont zakończy się w listopadzie 2021 roku. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Trwa modernizacja basenu przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu. Na zdjęciach mogą państwo zobaczyć postęp prac z różnych etapów inwestycji.Remont zakończy się w listopadzie 2021 roku. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Armagiedron
Prace związane z modernizacją krytej pływalni przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu przebiegają zgodnie z harmonogramem. Pandemia nie spowodowała żadnych opóźnień. Firma Częstobud z Częstochowy wykonuje na razie prace związane z podziemnymi pomieszczeniami obiektu.

Jak twierdzi Tomasz Soska, wicedyrektor do spraw remontów i inwestycji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu, wszystko idzie zgodnie z planem.

Prace w pomieszczeniach podziemnych

- Część stanu surowego podziemnych pomieszczeń obiektu jest zaawansowana w około siedemdziesięciu procentach - mówi Tomasz Soska.

Musisz to wiedzieć

Pomieszczenia podziemne to na przykład część pomieszczeń technicznych czy większe saunarium. To ostatnie będzie nowością po modernizacji pływalni.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Co się zmieni po modernizacji basenu?

Po modernizacji o ponad 760 metrów kwadratowych powiększy się powierzchnia użytkowa budynku. Projekt przewiduje gruntowną przebudowę holu głównego, szatni dla użytkowników głównej niecki basenowej, budowę nowego brodzika o wymiarach 12,50 x 6,00 m - w miejscu dotychczasowego, z zachowaniem funkcji do nauki pływania oraz przebudowę zespołów szatniowych dla użytkowników brodzika.

Przebudowa basenu przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu trwa.

Basen w Sosnowcu w remoncie. Czy z projektu znikną turkusowe okna?

Saunarium dla 40 osób

W podpiwniczeniu planuje się utworzenie profesjonalnego saunarium z trzema saunami, w tym jedną wieloosobową dla 40 osób o powierzchni ponad 36 metrów kwadratowych.
Na pierwszym piętrze obiektu zakres zmian jest najpoważniejszy. Będą tam sale, w których powstaną siłownia, sale fitness z szatniami oraz kompleks Miejskiego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej z gabinetami do badania wad postawy i dwiema salami do prowadzenia zajęć gimnastycznych.

Zobacz koniecznie

Zmieni się też wygląd pływalni

Budynek zmieni się także na zewnątrz. Projekt dla niezmodernizowanej dotychczas części obiektu wykonała Pracownia Projektowa Pion z Łodzi. Według projektu i wizualizacji, jakie udostępnił inwestor, obiekt ma mieć turkusową stolarkę okienną oraz inne elementy elewacji w tym kolorze. Ta kolorystyka jednak, jak się dowiedzieliśmy, nie jest obecnie obowiązująca.

- Na razie wiemy, że przewagę w kolorystyce elewacji obiektu będzie miał ciemny grafit. Pozostałe kolory jeszcze nie są do końca ustalone – dodaje Tomasz Soska.

Nie przeocz

Remont basenu potrwa do 2021 roku

Basen przy ulicy Żeromskiego jest zamknięty od końca ubiegłego roku. Tak będzie jeszcze do listopada 2021 roku. Na 9 listopada 2021 roku planowane jest bowiem zakończenie inwestycji. Remont rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku. Wykonuje go konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowlane Częstobud oraz Budopol Sp. z oo.
Po przebudowie ma to być obiekt spełniający najwyższe europejskie standardy. Pływalnia przy ul. Żeromskiego została już częściowo zmodernizowana w 2010 roku. Rozbudowano wówczas i zmodernizowano halę basenową, przebudowano istniejącą nieckę i dobudowano nowe, wymieniono dach. Teraz, remont przechodzi reszta obiektu, część zostanie dobudowana.
Pływalnia przy ulicy Żeromskiego jest bardzo popularna w mieście. Średnio w miesiącu korzystało z niej około 16 tysięcy osób.

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera