Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rybnik wybuduje 80 mieszkań. Przy ulicy Hallera TBS chce wybudować cały kompleks. Zobaczcie wizualizacje

OPRAC.:
Arkadiusz Biernat
Arkadiusz Biernat
80 mieszkań wraz z częścią usługową o powierzchni 900 m2 powstanie przy ulicy Hallera w Rybniku
80 mieszkań wraz z częścią usługową o powierzchni 900 m2 powstanie przy ulicy Hallera w Rybniku Materiały Urzędu Miasta
80 mieszkań wraz z częścią usługową o powierzchni 900 m2 powstanie przy ulicy Hallera w Rybniku. Rybnicki TBS ogłosił przetarg na wykonanie inwestycji, która zmieni oblicze tego miejsca. Koncepcja architektoniczno-urbanistyczna budynku mieszkalno-usługowego przy ulicy Hallera została wyłoniona w drodze konkursu, który na zlecenie Urzędu Miasta Rybnika zorganizował katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Zobaczcie wizualizację.

Przy ulicy Hallera TBS chce wybudować cały kompleks

Wkrótce robotnicy pojawią się przy ul. Hallera. Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Twój Dom" Sp. z o.o. ogłosiło przetarg na wielką inwestycję 28 lipca. Chodzi o budowę budynku wielorodzinnego z lokalami użytkowymi wraz z przebudową i zmianą sposobu użytkowania istniejących budynków mieszkalnych na budynki handlowo-usługowe, z infrastrukturą towarzyszącą oraz elementami zagospodarowania terenu przy ul. Gen. J. Hallera oraz przebudową sieci wodociągowej wzdłuż łącznika ulic Pocztowa-Hallera w Rybniku.

– Specyfikacja warunków zamówienia, dokumentacja projektowa oraz wszelkie inne dokumenty związane z projektem są dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Spółki. Termin składania ofert upływa 23 sierpnia bieżącego roku – informuje Olgierd Zaraś, Prezes Zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Twój Dom” Sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku.

Przypomnijmy, że działka przy ulicy Hallera w rybnickim śródmieściu została przekazana Towarzystwu Budownictwa Społecznego "Twój Dom" jako wkład niepieniężny, za który Miasto objęło udziały w podwyższonym kapitale zakładowym spółki.

– Miasto wytypowało nieruchomość przy ul. Hallera jako lokalizację budynków TBS. Zabudowa tej nieruchomości została zaplanowana już w 2019 roku, kiedy została wykonana dokumentacja projektowa dla inwestycji. W 2019 roku został również złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, a wiosną 2020 roku pozwolenie zostało wydane. Przekazanie terenu spółce TBS to krok w stronę realizacji planów – wyjaśniał prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Powstanie 80 mieszkań

Jak słyszymy, ogłoszony przetarg na realizację zadania to kolejne działanie na drodze do tego, by plac przy ulicy Hallera zyskał nowe oblicze. Nowoczesna przestrzeń z mieszkaniami czynszowymi i lokalami użytkowymi z pewnością podniesie atrakcyjność miasta. Powstać ma obiekt dopasowany do kontekstu urbanistycznego, zawierający 80 mieszkań wraz z częścią usługową o powierzchni 900 m2 oraz infrastruktura towarzysząca, w tym droga wewnętrzna i ciąg pieszo-jezdny.

Koncepcja architektoniczno-urbanistyczna budynku mieszkalno-usługowego przy ulicy Hallera została wyłoniona w drodze konkursu, który na zlecenie Urzędu Miasta Rybnika zorganizował katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Zwycięski projekt został doceniony za poszanowanie dla tradycji miejsca, dobre relacje z istniejącą zabudową oraz współczesną prostą architekturę, oszczędną w detalu, o silnej i zdecydowanej kompozycji nadającej nowy atrakcyjny wymiar zabudowie śródmiejskiej miasta.

Musisz to wiedzieć

Warto dodać, że spółka TBS złożyła wnioski kredytowe w Banku Gospodarstwa Krajowego dotyczące finansowania inwestycji na ul. Hallera w ramach rządowego programu dotyczącego społecznego budownictwa czynszowego. 14 czerwca w Biuletynie Informacji Publicznej BGK opublikowana została informacja wskazująca, że rybnicki TBS został pozytywnie zweryfikowany pod kątem wiarygodności kredytowej i przeszedł do kolejnego etapu procedury przyznania finansowania.

Nie przeocz

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty