MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 4:1. Pierwsza wyjazdowa porażka zabrzan ZDJĘCIA

Śląsk Wrocław pokonał u siebie Górnika ZabrzeZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Pawel Relikowski / Polska Press
Śląsk Wrocław pokonał Górnika Zabrze 4:1 w meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy. To pierwsza wyjazdowa porażka zabrzan w tym sezonie. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania Śląsk - Górnik rozegranego w sobotę 8 października.

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 4:1. Pierwsza wyjazdowa porażka zabrzan

W piątym wyjazdowym spotkaniu piłkarze Górnika doznali pierwszej wyjazdowej porażki. W meczu ze Śląskiem przegrali we Wrocławiu tracąc dwie bramki w pierwszych 20 minutach gry.

Prowadzenie dla gospodarzy już w 11 minucie zdobył Nahuel Leiva. Hiszpan zakręcił defensywą Górnika i strzelił z linii pola karnego, a piłka po drodze odbiła się od nogi jednego z obrońców i wpadła do siatki.

Na 2:0 wynik podwyższył Erik Exposito. Po przechwycie piłki na połowie zabrzan hiszpański napastnik wrocławian znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnie ją wykorzystał.

Górnik do przerwy tylko raz poważniej zagroził bramce Śląska. Po strzale Łukasa Podolskiego piłkę złapał jednak bramkarz gospodarzy Rafał Leszczyński.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU ŚLĄSK - GÓRNIK

Po zmianie stron zabrzanom udało się zdobyć kontaktowego gola. Po rzucie rożnym w polu karnym faulowany był Jean Mvondo i sędzia Szymon Marciniak po konsultacji z wozem VAR podyktował jedenastkę dla Górnika. Pewnym egzekutorem karnego był wprowadzony w II połowie na boisko Szymon Włodarczyk.

10 minut później Włodarczyk mógł doprowadzić do remisu, Młody napastnik miał świetną okazję po podaniu Podolskiego, lecz jego uderzenie obronił bramkarz Śląska. Później Włodarczyk miał jeszcze jedną okazję, lecz zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

Wrocławianie w doliczonym czasie gry przypieczętowali swoją wygraną. Najpierw po kontrze do siatki trafił Łukasz Bejger, a zwycięstwo Śląska przypieczętował Patrick Olsen.

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 4:1 (2:0)
1:0 Nahuel Leiva (11), 2:0 Erik Exposito (20), 2:1 Szymon Włodarczyk (55-karny), 3:1 Łukasz Bejger (90+2), 4:1 Patrick Olsen (90+4)