Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tradycyjne śląskie przepisy babci Rozalii. Te przepisy przywiodą wam wspomnienia. To właśnie tak gotowały nasze babcie - sprawdźcie!

Barbara Romańczuk
Barbara Romańczuk
Polewka na maślanceSkładniki:– 2 l maślanki– 200 g boczku– 2 cebule średnie– 200 ml śmietany– 2 ząbki czosnku– 1 liść laurowy– 3 ziarnka zielaangielskiego– szczypta majeranku– pieprz– 250 ml bulionuwarzywnego– 2 łyżki smalcuWykonanie:Gotować maślankę ok. 20 min., odcedzić, aby oddzielić twaróg od serwatki, która stanowi podstawowy składnik zupy. Pokroić boczek i cebulę w kostkę, zrumienić na smalcu, następnie dodać przyprawy, zalać przegotowaną serwatką. Dodać bulion i śmietanę.
Polewka na maślanceSkładniki:– 2 l maślanki– 200 g boczku– 2 cebule średnie– 200 ml śmietany– 2 ząbki czosnku– 1 liść laurowy– 3 ziarnka zielaangielskiego– szczypta majeranku– pieprz– 250 ml bulionuwarzywnego– 2 łyżki smalcuWykonanie:Gotować maślankę ok. 20 min., odcedzić, aby oddzielić twaróg od serwatki, która stanowi podstawowy składnik zupy. Pokroić boczek i cebulę w kostkę, zrumienić na smalcu, następnie dodać przyprawy, zalać przegotowaną serwatką. Dodać bulion i śmietanę. pinterest/unsplash
Śląskie babcie, z ich niezwykłą umiejętnością kulinarnej sztuki, przekazały nam nie tylko przepisy, ale przede wszystkim dziedzictwo smaku. To kulinarne tradycje śląskiego regionu Polski są nie tylko pyszne, ale także pełne historii, rodzinnych wspomnień i miłości. Zabierzcie się z nami w podróż w czasie, do potraw które gotowały nam nasze babki i prababki. Poznajcie pyszne przepisy, które przywołają wspomienia.

Każda potrawa skrywa w sobie coś więcej niż tylko smak. To historie, wspomnienia, dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Przepisy od Babci Rozalii to nie tylko przepisy kulinarne, to opowieści o naszych korzeniach, rodzinie i tradycji. To smaki, które przetrwały wieki i które możemy teraz cieszyć się i przekazywać naszym własnym rodzinom. Niech tradycyjna śląska kuchnia zawsze będzie ważnym elementem naszej kultury, pełnym smaku, ciepła i wspomnień. Sprawdźcie przepyszne, tradycyjne przepisy!

Tradycyjna kuchnia śląska

Górny Śląsk to region bogaty nie tylko w surowce mineralne, ale także w kulinarne skarby. To tutaj, w rodzinnych kuchniach, przekazywane były starannie przepisy na dania, które doskonale pamiętamy z dzieciństwa, przywołują wspomnienia i sami kontynuujemy ich gotowanie w naszych domach. Kwaszona kapusta, ziemniaki, kiełbasa, grzyby i wieprzowina to tylko niektóre ze skarbów, które weszły w skład tradycyjnych przepisów śląskich dań.

Choć tradycja stanowi fundament śląskiej kuchni, to także przystosowuje się do współczesnych trendów i inspiracji. Nowoczesne restauracje na Górnym Śląsku często czerpią z tradycji, aby tworzyć nowoczesne i innowacyjne dania. To dowód na to, że kuchnia śląska jest żywa, rozwijająca się i nadal wzbogacająca nasze kubki smakowe. By jednak wrócić wspomnieniami do domów naszych babć, koniecznie zajrzyjcie do szalej galerii i wyjątkowych przepisów!

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Surówka z rzodkiewki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera