Wybory w Rudzie Śląskiej 2022. Krzysztof Mejer, były wiceprezydent, rusza w Tour de Ruda Śląska. Odwiedzi wszystkie dzielnice

Paweł Kurczonek
Paweł Kurczonek
Krzysztof Mejer rusza w Tour de Ruda Śląska. Spotka się z mieszkańcami wszystkich dzielnic miasta. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Krzysztof Mejer rusza w Tour de Ruda Śląska. Spotka się z mieszkańcami wszystkich dzielnic miasta. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Paweł Kurczonek / Polska Press
Udostępnij:
Były wiceprezydent Rudy Śląskiej i kandydat na stanowisko prezydenta miasta, Krzysztof Mejer, wyrusza na spotkania z mieszkańcami rudzkich dzielnic. Zamiast autobusu, kandydat woli siłę własnych mięśni. - Postanowiłem w duchu sportowej rywalizacji, dziś wyborczej, dotrzeć do Was w sposób, jaki nie jest dla mnie obcy - pisał Krzysztof Mejer w serwisie społecznościowym. Jako maratończyk, kandydat dobiegnie do każdej rudzkiej dzielnicy.

Krzysztof Mejer wyrusza w Tour de Ruda Śląska

Skojarzenie z Tour de Pologne jest jak najbardziej słuszne. Krzysztof Mejer podkreślił, że był pod wrażeniem, jak ten wyścig kolarski połączył lokalne społeczności w miejscowościach, przez które przebiegała trasa zawodów.

- Rozpoczynamy najważniejszy etap mojej kampanii wyborczej – Tour de Ruda. Ogłaszając hasło naszej kampanii „Dobry kierunek – Ruda Śląska” mieliśmy na uwadze, by dalej kontynuować to, co realizowaliśmy z prezydent Grażyną Dziedzic – mówił Krzysztof Mejer.

Podkreślił, że chce to wypracować razem z mieszkańcami miasta, stąd pomysł na organizację Tour de Ruda.

- Postanowiłem w duchu sportowej rywalizacji, dziś wyborczej, dotrzeć do Was w sposób, jaki nie jest dla mnie obcy. Chcę dotrzeć do Was zdrowo, sportowo, ekologicznie i co najważniejsze biegnąc bezpośrednio ulicami naszego kochanego miasta, docierać do każdej dzielnicy – zaznacza niezależny kandydat.

Na pierwszym odcinku Tour de Ruda Śląska, kandydatowi towarzyszyła Sabina Szajbel, nauczycielka wychowania fizycznego oraz Aneta Rajda będąca członkinią kadry narodowej. Aneta trenuje do mistrzostw świata, weźmie udział w 24-godzinnym biegu.

Pierwszy etap trasy Krzysztofa Mejera zatrzymał się w Halembie. 10 sierpnia właśnie w tej dzielnicy kandydat spotkał się z mieszkańcami miasta, by porozmawiać o dobrych i złych stronach życia w tym miejscu.

- Liczę na wiele ciekawych rozmów, mam nadzieję, że powstanie fantastyczny program dla Rudy Śląskiej, który wyznaczy dobry kierunek dla naszego miasta na wiele kolejnych lat – podkreślił Krzysztof Mejer.

W dalszej części wypowiedzi dodał, że jego zdaniem Ruda Śląska nie potrzebuje nowego startu, lecz kontynuacji kierunku, który wytyczyła zmarła prezydent miasta, Grażyna Dziedzic. Zapytany o ilość zebranych podpisów pod listami poparcia odparł:

- To nie jest wyścig, finiszujemy z podpisami, chcemy ich zebrać jak najwięcej, bo to również okazja do rozmów z mieszkańcami. Chcemy tych rozmów przeprowadzić jak najwięcej, więc te podpisy będziemy zbierać bez względu na to, czy osiągniemy wymagane 3 tys. Chcemy je zbierać do samego końca – mówi kandydat.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Krzysztof Mejer poinformował, że jego komitet planuje złożyć wniosek o zarejestrowanie kandydatury 16 sierpnia. Ustalony przepisami termin mija dzień później.

Wybory w Rudzie Śląskiej – 11 września mieszkańcy wybiorą nowego prezydenta

Przedterminowe wybory w Rudzie Śląskiej odbędą się ze względu na śmierć Grażyny Dziedzic, dotychczasowej prezydent miasta. Tymczasową władzę sprawuje Jacek Morek – komisarz powołany przez premiera. Swoją funkcję może pełnić maksymalnie przez trzy miesiące, później konieczne jest przeprowadzenie wyborów. Z tego powodu rudzianie pójdą do urn 11 września. By zostać następnym prezydentem miasta, kandydat musi zebrać co najmniej połowę oddanych głosów. W przypadku, gdy nikomu się to nie uda, dwie osoby z najwyższym wynikiem zmierzą się w drugiej turze.

Osoba wybrana we wrześniu, stanowisko obejmie na 1,5 roku. Później odbędą się ponowne wybory.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Kolejny krok krok do reparacji dla Polski - video flesz

Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie