Zabrze: budynki na osiedlu Zandka zostaną podłączone do sieci ciepłowniczej

Łukasz Olszewski
Łukasz Olszewski
Zabrze, osiedle Zandka
Zabrze, osiedle Zandka Mikołaj Suchan/ARC Polska Press
Osiedle Zandka zostanie podłączone do zabrzańskiej sieci elektrociepłowniczej. W siedzibie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej podpisana została umowa z głównym wykonawcą inwestycji, dzięki której pięć budynków przy ulicy Krakusa zostanie podłączone do sieci.

Osiedle Zandka zostanie przyłączone do sieci ciepłowniczej

Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podpisało w piątek 19 czerwca umowę z firmą ELEKTROTERMEX Sp. z o.o. z Ostrołęki, która została wyłoniona w przetargu na podłączenie osiedla Zandka do sieci elektrociepłowniczej.

Inwestycja będzie przeprowadzona w ramach projektu „Uciepłownienie centrum Zabrza obejmujące obszar w obrębie Elektrociepłowni Fortum Zabrze S.A., ul. Wolności , Bytomską i Powstańców Śląskich w tym osiedle Zandka”.

Jak informuje Urząd Miasta, w tym wypadku „Chodzi o część II zadania nr 3, czyli zabudowę węzłów cieplnych w pięciu budynkach mieszkalnych na os. Zandka - przy ul. Krakusa 10, 12, 14, 16 i 18”.

Musisz to wiedzieć

To kolejna część miasta, która zostanie podłączona do sieci ciepłowniczej. Na początku 2020 roku Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podpisało umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na dofinansowanie budowy sieci w dwóch kolejnych dzielnicach Zabrza – Rokitnicy i Helenki.

- W ramach tego projektu zlikwidowane zostaną dwie stare, lokalne kotłownie, które już od dawna nie spełniają norm emisji, a mieszkańcy prawie 3000 gospodarstw domowych na terenie dwóch zabrzańskich dzielnic Rokitnicy i Helenki zostaną podłączeni do sieci ciepłowniczej – mówił w styczniu 2020 roku Tomasz Bednarek, prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. - Ta sytuacja pozwoli przede wszystkim na poprawę jakości powietrza w mieście, ponieważ do atmosfery przedostanie się od kilku do nawet kilkunastu procent mniej pyłów niż obecnie.

Zobacz koniecznie

Budowa sieci ciepłowniczej na terenie Helenki oraz Rokitnicy zakłada budowę infrastruktury o długości 9,22 km. To największe zadanie, z jakim mierzyć się będzie Zabrzańskie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Nie tylko pod względem trudności projektu, ale również jego wartości.

Nie przeocz

Bądź na bieżąco i obserwuj

Cała inwestycja budowy sieci w Rokitnicy i Helence kosztować będzie 40 799 555,10 zł, z czego 14 300 000 zł pochodzi z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Strefa Biznesu - Kiedy należy ci się odszkodowanie za opóźniony lot?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie