MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Akcja Straży Granicznej na lotnisku w Pyrzowicach. To szkolenie taktyczne na wypadek zagrożenia terrorystycznego 

GOL
Opracowanie:
Straż Graniczna ćwiczyła w terminalu lotniska Katowice-Pyrzowice
Straż Graniczna ćwiczyła w terminalu lotniska Katowice-Pyrzowice Śląski Oddział Straży Granicznej
Na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice Airport odbyło się pierwsze szkolenie taktyczne pt. „Działania interwencyjne w przypadku wystąpienia zagrożenia terrorystycznego w MPL „Katowice”. Wzięli w nim udział funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych oraz pracownicy Straży Ochrony Lotniska.

Szkolenie Straży Granicznej na lotnisku w Pyrzowicach

- Założeniem i celem szkolenia było wspólne przećwiczenie działań bojowych na wypadek wystąpienia zagrożenia terrorystycznego w Międzynarodowym Porcie Lotniczym, a także rozpoznawanie i likwidowanie grup dywersyjno-rozpoznawczych, mogących oddziaływać na bezpieczeństwo w ruchu pasażerskim – informuje ppor. SG Szymon Mościcki, rzecznik prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

 
Szkolenie obejmowało praktyczne zajęcia z taktyki posługiwania się bronią i sprzętem specjalistycznym, a także z dynamicznego koordynowania oraz przepływu informacji między dwoma instytucjami biorącymi udział w ćwiczeniach.
 

Sprawdzano newralgiczne punkty lotniska

- Szkolenie prowadzono w naturalnych warunkach funkcjonującego portu lotniczego, w obszarze strefy ogólnej i punktów kontroli bezpieczeństwa, czyli w miejscach potencjalnie najbardziej zagrożonych atakami terrorystycznymi – mówi ppor. Straży Granicznej Michał Michnol, kierownik Grupy Bespieczeństwa Lotów PSG w Katowicach-Pyrzowicach.

Przygotowywanie, przeprowadzenie i udział w tego typu szkoleniach daje służbom odpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów możliwość podnoszenia swoich umiejętności w tym zakresie. Pozwala też na usystematyzowanie wiedzy dotyczących procedur wykorzystywanych podczas bojowych działań na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa na MPL w Katowicach – Pyrzowicach – informują pogranicznicy – wyjaśniają funkcjonariusze Straży Granicznej,

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni