MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Małgorzata Kidawa-Błońska, Izabela Leszczyna i Przemysław Witek w Częstochowie. Poparli Mirosławę Nykiel, kandydatkę do PE

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Kandydatka do Parlamentu Europejskiego, Mirosława Nykiel - w towarzystwie marszałek senatu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, minister zdrowia Izabeli Leszczyny oraz posła Przemysława Witka - odwiedziła Myszków, Poraj, Olsztyn oraz Częstochowę. W każdej z miejscowości spotkała się z włodarzami oraz mieszkańcami. - Spotkałam się z włodarzami tych miejscowości, porozmawiałam o ich problemach, i wiem z grubsza, czego ziemia częstochowska potrzebuje - mówiła.

Mirosława Nykiel odwiedziła ziemię częstochowską

Kandydatka do Parlamentu Europejskiego, Mirosława Nykiel odwiedziła Myszków, Poraj, Olsztyn oraz Częstochowę.

- Spotkałam się z włodarzami tych miejscowości, porozmawiałam o ich problemach, i wiem z grubsza, czego ziemia częstochowska potrzebuje - mówiła.

Mirosława Nykiel podkreślała, że w Parlamencie Europejskim niezbędne jest mocne wsparcie, aby skutecznie wykorzystać unijne środki.

- 600 miliardów należy, jak najszybciej wykorzystać. Te środki mają ogromne znaczenie również dla województwa śląskiego. Między północną, a południem naszego regionu jest piękna nić porozumienia. Myślę, że środek województwa też będzie brał z nas przykład - chcemy być skuteczni dla wszystkich. W moim programie stawiam przede wszystkim na bezpieczeństwo - bezpieczeństwo militarne, bezpieczeństwo energetyczne i bezpieczeństwo życia codziennego. Musimy obronić Polskę w Europie, a także nasz piękny region - i po to tam idę - tłumaczyła w Częstochowie Mirosława Nykiel.

Małgorzata Kidawa-Błońska, Izabela Leszczyna i Przemysław Witek w Częstochowie

Kandydatka do Parlamentu Europejskiego - Mirosława Nykiel - pojawiła się w Częstochowie w towarzystwie marszałek senatu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, minister zdrowia Izabeli Leszczyny oraz posła Przemysława Witka

- Chcemy zarekomendować posłankę Mirosławę Nykiel, która jest pierwszą kobietą na liście Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Pracujemy ze sobą od wielu lat. W poprzedniej kadencji siedziałyśmy ze sobą w tej samej ławie poselskiej - przyznała minister zdrowia Izabela Leszczyna. - Mira zanim została posłanką była bizneswoman. Przyszła z biznesu do polityki. Jest kobietą niezwykle przedsiębiorczą, liderką i robi nieprawdopodobne rzeczy w Bielsku - zarekomendowała.

Izabela Leszczyna podkreśliła, że kobiet w polityce jest wciąż za mało i dlatego warto stawiać właśnie na nie. Podobnego zdania była marszałek senatu Małgorzata Kidawa-Błońska.

- Jesteśmy po to, aby udzielić Mirce poparcia i powiedzieć mieszkańcom Częstochowy i subregionu północnego, że jeśli chcą, aby ktoś zadbał o nasz region, tak samo, jak o Podbeskidzie, to powinien zagłosować na Mirę Nykiel - mówiła. Tyle złego dzieje się poza granicami naszego kraju. Musimy po raz kolejny się zmobilizować. Musimy wybrać mądrze i odpowiedzialnie - tak by wybrać osoby, dla których Europa, to nie są puste słowa, a wartość. Potrzebujemy osób, dla których Polska i Europa jest w sercach. I taka jest Mirka Nykiel, którą znam od wielu lat - odważna, skuteczna, a przede wszystkim niezwykle uczciwa i dbająca o interes społeczny. Będzie nas godnie reprezentowała w Europie - zapewniła marszałek senatu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Mirosławę Nykiel poparł również Przemysław Witek, poseł pochodzący z ziemi lublinieckiej, który również kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Polska jest kobietą i Europa jest kobietą. Z całego serca popieram Mirosławę Nykiel - to gwarancja doświadczenia, empatii, skuteczności i profesjonalizmu - mówił Przemysław Witek. - Podjąłem wyzwanie kandydowania do Parlamentu Europejskiego, aby wesprzeć całą listę. Każdy głos oddany na listę Kolacji Obywatelskiej się liczy. Dlatego też mocno pracuję na rzecz całej listy i deklaruję poparcie dla Mirosławy Nykiel. Mam nadzieję, że wszyscy z powiatu lublinieckiego również na nią postawią - podsumował.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni