Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

GCR "Repty" odnowiło członkostwo w Międzynarodowej Sieci Szpitali i Usług Zdrowotnych Promujących Zdrowie

OPRAC.:
PAP
PAP
Julia Muc
Julia Muc
GCR "Repty" odnowiło członkostwo w Międzynarodowej Sieci Szpitali i Usług Zdrowotnych Promujących Zdrowie
GCR "Repty" odnowiło członkostwo w Międzynarodowej Sieci Szpitali i Usług Zdrowotnych Promujących Zdrowie arc GCR
Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty” odnowiło członkostwo w Międzynarodowej Sieci Szpitali i Usług Zdrowotnych Promujących Zdrowie. Otrzymany certyfikat ma potwierdzać wysokie standardy placówki.

GCR "Repty" po raz kolejny dołączyło do sieci International Network of Health Promoting Hospitals & Health Services (HPH).

HPH działa na rzecz włączenia koncepcji, wartości, strategii i standardów lub wskaźników promocji zdrowia do struktury organizacyjnej i kultury szpitali oraz usług zdrowotnych.

- W naszym szpitalu idea promocji zdrowia pojawiła się w 1993 roku z inicjatywy Zbigniewa Eysymonta, ówczesnego dyrektora szpitala. Wtedy też szpital funkcjonował pod nazwą Śląskie Centrum Rehabilitacji. Pierwszym Koordynatorem Promocji Zdrowia w Międzynarodowej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie (HPH) z ramienia GCR +Repty+ była dr n. med. Anna Zielińska – podkreśliła Marlena Szastok-Gazda, która od 2010 r. koordynuje promocję zdrowia w GCR "Repty".

Głównym celem organizacji jest poprawa zdrowia poprzez zwiększenie jakości opieki zdrowotnej, relacji między szpitalami i służbą zdrowia oraz społecznością, a środowiskiem. HPH pracuje także na rzecz poprawy warunków przebywania pacjentów w placówce, zwiększenia jakości ich pobytu i satysfakcji ich krewnych oraz personelu szpitali.

- Warto także podkreślić, że przedstawiciele GCR +Repty+ - jako jeden z 10 szpitali w Polsce - na przestrzeni lat wprowadzali założenia idei promocji zdrowia nie tylko tu w szpitalu, ale i aktywnie działali na rzecz utworzenia Polskiej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie - dodała rzeczniczka prasowa Aleksandra Szatkowska.

To Światowa Organizacja Zdrowia zainicjowała sieć HPH, jako sposób na reorientację organizacji zajmujących się ochroną zdrowia. Zrzeszenie promuje i rozpowszechnia uznane na arenie międzynarodowej zasady, zalecenia i standardy dotyczące szpitali i usług zdrowotnych zorientowanych na zdrowie, określone w Karcie Ottawskiej (1986), Deklaracji Budapeszteńskiej w sprawie szpitali promujących zdrowie (1991), Zaleceniach wiedeńskich (1997), Karcie z Bangkoku (2006) oraz Standardy Promocji Zdrowia w Szpitalach (2006).

International Network of Health Promoting Hospitals & Health Services obejmuje obecnie 20 krajowych oraz regionalnych sieci HPH i 52 pojedynczych członków HPH, którzy współpracują w celu reorientacji opieki zdrowotnej w kierunku promocji zdrowia. W sumie do społeczności dołączyło już prawie 600 szpitali i pracowników służby zdrowia z 30 krajów.(PAP)

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera