MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rybniccy radni z obu stron politycznej barykady, wspólnie popierają inwestycję. Przedstawiciele KO i PiS za dokończeniem budowy hospicjum

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Tak na wizualizacjach przedstawia się gotowe hospicjum w Rybniku.
Tak na wizualizacjach przedstawia się gotowe hospicjum w Rybniku. UM Rybnik
Władze Rybnika podpisały nową umowę na dokończenie trwającej już budowy hospicjum w rybnickiej dzielnicy Niedobczyce. Nowym wykonawcą zostało przedsiębiorstwo Mostostal Zabrze z Gliwic. Zadowolenia z powrotu do realizacji inwestycji nie kryje Piotr Kuczera, prezydent Rybnika, a także rybniccy radni. I to nawet ci, którzy zazwyczaj mają inną optykę.

Inwestycja, która połączyła radnych z Rybnika. Obie strony popierają budowę hospicjum

Po ogromnych problemach związanych z niewywiązywaniem się z umowy poprzedniego wykonawcy, późniejszym zastojem związanym z rozwiązaniem z nim umowy i trudnościami w przeprowadzeniu przetargu na firmę, która dokończy rozpoczęte prace, wydaje się, że inwestycja, jaką jest budowa hospicjum w Rybniku-Niedobczycach wychodzi na prostą. Już jakiś czas temu władze Rybnika ogłosiły, że jest przedsiębiorstwo, które będzie kończyło trwającą budowę.

- Miasto rozstrzygnęło postępowanie przetargowe na dokończenie budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku-Niedobczycach. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego z Gliwic - mówiła wówczas Agnieszka Skupień, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Rybnika.

Niecały miesiąc od ogłoszenia tej informacji, rybnicki magistrat przekazał kolejną związaną z budową hospicjum. Dotyczy ona podpisania umowy z firmą, która będzie realizować inwestycję.

- Podpisana została umowa z wykonawcą na dokończenie budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku-Niedobczycach, przy ul Barbórki - przekazuje Agnieszka Skupień.

W swoich mediach społecznościowych tę informację przekazał także Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. Dziś podpisaliśmy umowę na budowę hospicjum z Mostostal Zabrze GPBP SA. Zakończenie budowy w styczniu 2026 roku - podał na swoim Facebook'u, prezydent Piotr Kuczera.

Zadowolenia z tego faktu nie kryją tylko władze Rybnika. Okazuje się, że również rybniccy radni wiadomość o podpisaniu umowy z wykonawcą budowy hospicjum przyjęli pozytywnie. I dotyczy to radnych niemal wszystkich opcji, w tym tych w teorii najbardziej zwaśnionych, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Radny KO: "Świetna informacja". Radna PiS: "Hospicjum jest bardzo potrzebne w naszym mieście"

Radość z szans na dokończenie budowy hospicjum wyrazili oni pod Facebook'owym postem prezydenta Rybnika. Udzielali się pod nim zarówno radni KO i PiS.

- "Świetna informacja" - krótko skwitował informację o podpisaniu umowy Radosław Knesz, radny Koalicji Obywatelskiej. "Hospicjum jest bardzo potrzebne w naszym mieście" - wskazała z kolei Joanna Brzózka, radna Prawa i Sprawiedliwości, która zwróciła jednocześnie uwagę na dotychczasowe utrudnienia związane z inwestycją.

Tylko jeden z radnych zdaje się nie do końca być zadowolonym

Nie tylko jednak radni Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości zasiadający w Radzie Miasta Rybnika udzielali się pod wpisem prezydenta Piotra Kuczery. Skomentował go także Damian Twardawa, czyli kolejny z rybnickich radnych, związany z Lepszym Rybnikiem.

Spośród wszystkich rybnickich radnych, jako jedyny dostrzegł on, że być może - na to wskazuje jego komentarz - dokończenie budowy hospicjum nie jest tak dobrą informacją, jak mogłoby się wydawać. Choć to stwierdzenie nie pada wprost, zdaje się, że w jego opinii dokończenie inwestycji pochłonie zbyt wiele pieniędzy z budżetu miasta.

- "Szkoda, że nikt nie pyta o cenę." - napisał pod postem prezydent Piotra Kuczery. "Tak bezmyślnie nie wydają tyle publicznych pieniędzy nawet najbogatsze kraje czy miasta." - uzupełnił swoje zdaniem w kolejnym komentarzu, radny Damian Twardawa.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni