MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zamknięta DK 86. Ważna trasa będzie nieprzejezdna przez kilka miesięcy. Jak dojechać z Tychów do Katowic?

RED
DK 86 w Katowicach-Giszowcu
DK 86 w Katowicach-Giszowcu Lucyna Nenow
Zamknięta DK 86 na skutek osunięcia się ziemi przylegającej oraz podtrzymującej betonową konstrukcję wiaduktu na Giszowcu, Odcinek w rejonie wiaduktu na DK86 na trasie Katowice – Tychy został całkowicie wyłączony z ruchu, a to oznacza ogromne problemy komunikacyjne dla Katowic oraz połączenia tego miasta z Tychami i południową częścią woj. śląskiego. Jak dojechać z Tychów do Katowic?

Zamknięta DK86 w Giszowcu, Jak z Tychów dojechać do Katowic i z Katowic do Tychów?

OBJAZDY DK86

Policjanci katowickiej drogówki wytyczyli objazdy oraz wprowadzili zmianę organizacji ruchu.

Kierunek Tychy:

  • na węźle Murckowskim utrzymany został zjazd na A4 w kierunku Krakowa i Wrocławia;
  • objazd na Tychy wyznaczono trasą A4 – S1.

Kierunek Katowice:

  • w Tychach przekierowano ruch do Sosnowca oraz Pyrzowic na trasę S1, z utrzymaniem ruchu w kierunku Katowic dla mieszkańców dzielnic Murcki i Giszowiec, oraz dojazdu do ul. Beskidzkiej i Boya Żeleńskiego;
  • zablokowano zjazd z ul. Beskidzkiej w kierunku centrum Katowic;
  • zablokowano wjazd na wiadukt nad ul. Kolistą, z jednoczesnym utrzymaniem ruchu w ul. Kolistą w kierunku ul. 73 Pułku Piechoty do DK 81 – A4 – DK 86 w kierunku Sosnowca oraz możliwością zawracania w kierunku Tychów.

DODATKOWE POCIĄGI

Koleje Śląskie wydłużyły składy pociągów w godzinach szczytu porannego. Chodzi o pociągi odjeżdżające ze stacji Tychy Lodowisko o godz. 6.10, 6.39, 7.17 oraz ze stacji Tychy o godz. 7.05, Jak wynika z informacji uzyskanych w Kolejach Śląskich, od 30 czerwca liczba pasażerów wzrosła o ponad 30 proc. w stosunku do liczby pasażerów sprzed zamknięcia DK 86.

Musisz to wiedzieć

ZMIANY W ROZKŁADACH JAZDY

Konieczne okazało się wprowadzenie zmian w rozkładach jazdy na liniach 1, 4, 14, 672, 672N, 673 i 920.
Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie ZTM.

Zarząd Transportu Metropolitalnego zachęca także do skorzystania z oferty Metrobilet. To bilet miesięczny, dostępny w wersji elektronicznej, który upoważnia do jazdy zarówno autobusami, trolejbusami oraz tramwajami ZTM, jak i pociągami Kolei Śląskich.

- Osoby, które dotychczas jeździły DK86 pomiędzy Tychami i Katowicami mogą skorzystać m.in. z pomarańczowego metrobiletu. Kosztuje on 179 zł (88,50 zł studencki) i umożliwia korzystanie z komunikacji miejskiej ZTM na obszarze całej metropolii oraz z pociągów Kolei Śląskich m.in. na odcinku kolejowym Tychy Lodowisko – Katowice- mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Innymi biletami upoważniającymi do przejazdów pojazdami ZTM i pociągami Kolei Śląskich na trasie Katowice – Tychy są bilety autobusowo-trolejbusowo-kolejowe z taryfy pomarańczowej. W niej dostępne są zarówno bilety jednorazowe, jak i miesięczne oraz honorowane są ulgi ustawowe. Szczegółowe informacje o powyższych ofertach można znaleźć na stronach internetowych ZTM i Kolei Śląskich.

Nowością jest to, że teraz nie tylko bilety z taryfy pomarańczowej, ale i metrobilety upoważniają do bezpłatnego korzystania z parkingów Park and Ride przy stacjach kolejowych Tychy Lodowisko oraz Tychy.

DK86 w Katowicach została zamknięta w sobotę, 27 czerwca. Trasa z Katowic do Tychów i Sosnowca jest wyłączona z ruchu po tym, jak zapadła się jezdnia na wiadukcie na wysokości Giszowca.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Wiadukt zapadł się na trasie DK86 w Katowicach. Aż 60 tys. k...

Zobacz koniecznie

Samorządowcy i organizatorzy transportu w regionie zachęcają do korzystania z połączeń kolejowych oraz zakupu metrobiletu i taryfy pomarańczowej. Przez najbliższe 3 miesiące (tyle ma potrwać naprawa wiaduktu) może to być najszybszy sposób dojazdu do Katowic dla mieszkańców Tychów i okolic.

Nie przeocz

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Popłoch na hiszpańskich plażach Drony wykryły w wodzie rekiny!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni