reklama

Wydarzenia dnia 14.12.2019, podsumowanie wczorajszego dnia, sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Przegląd prasy, zobacz najważniejsze wydarzenia, sprawdź, czy nie minęło Cie nic poczytnego.
Przegląd prasy, zobacz najważniejsze wydarzenia, sprawdź, czy nie minęło Cie nic poczytnego. CC0
Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 14.12.2019. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Imielin to najpiękniej udekorowane miasto na Śląsku na święta. Świeci niczym Las Vegas. Iluminacje na Boże Narodzenie 2019 NOWE ZDJĘCIA”?

Top 3 artykuły z wczoraj

📢 Imielin to najpiękniej udekorowane miasto na Śląsku na święta. Świeci niczym Las Vegas. Iluminacje na Boże Narodzenie 2019 NOWE ZDJĘCIA

Zobaczcie miasteczko jak z bajki. Imielin na Śląsku jest przepięknie udekorowany na Boże Narodzenie. Iluminacje na rynku, ulicach, drzewach, centrum przesiadkowym. Powstają już o nim memy: Imielin niczym las Vegas.

📢 Życzenia na Boże Narodzenie. Wybraliśmy tradycyjne i piękne życzenia świąteczne na wigilię. 24 grudnia złóż te najlepsze życzenia na święta

Życzenia świąteczne, jakie składa się bliskim przy wigilijnym stole, to długa i piękna tradycja, która rozprzestrzeniła się już na cały świat. Także w Polsce od wieków życzenia bożonarodzeniowe to rytuał, do którego przywiązujemy szczególną wagę. Liczy się odpowiedni dobór słów do osoby, której składa się życzenia. Niektórzy wiedzą, jak ułożyć życzenia spontanicznie, inni poświęcają sporo czasu by stworzyć osobiste, niepowtarzalne życzenia, jeszcze inni wykorzystują (oczywiście również często piękne) gotowe życzenia w internecie. W dzisiejszych czasach składa sie też oczywiście życzenia w mediach społecznościowych, popularne są zwłaszcza życzenia na Facebooka.Tradycję składania życzeń kultywujemy od setek lat przez cały okres Bożego Narodzenia. Złóżmy życzenia na Boże Narodzenie najbliższym w formie krótkiego wierszyka, tradycyjnych życzeń świątecznych, czy zabawnego SMS-a. Piękne życzenia świąteczne na pewno ucieszą Waszych bliskich przy stole wigilijnym. Jeśli nie możecie złożyć ich osobiście wyślijcie SMS, zadzwońcie, lub wstawcie na Facebooka.

📢 Dokładne miejsce przerwania gazociągu ustalone. To prawdopodobna przyczyna wybuchu gazu w Szczyrku. Błąd kosztował życie 8 osób?

Miejsce przerwania gazociągu w Szczyrku zostało dokładnie ustalone. Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej, biegli potwierdzili związek pomiędzy przerwaniem gazociągu, a wybuchem gazu w domu w Szczyrku. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wybuchu w domu przy ul. Leszczynowej w Szczyrku, w którym zginęło osiem osób. Poinformowała, że ustalono dokładne miejsce przerwania gazociągu.

Pozostałe wydarzenia, które przyciągnęły najwięcej czytelników

📢 Bytom z rekordowym budżetem w 2020 roku. To ponad miliard złotych. Największe wydatki na inwestycje od lat ZDJĘCIA

Władze Bytomia pochwaliły się rekordowym budżetem w historii miasta, który w 2020 roku przekroczy miliard złotych. Największa część tej sumy zostanie przeznaczona oczywiście na wydatki bieżące - edukację, ochronę zdrowia i pomoc społeczną. Dużo pieniędzy przewidziano również na inwestycje, bo aż 142 mln zł. - Wydatki na inwestycje w przyszłorocznym budżecie są najwyższe od wielu lat - mówi skarbnik miasta.

📢 Chorzów: pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy na nowym rynku. Potrwa do niedzieli 22.12. Zobacz, co można tu kupić ZDJĘCIA

Nareszcie Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy zyskał godne siebie miejsce - nowy, bo otwarty zaledwie kilka miesięcy temu, rynek. Na płycie rynku w piątek 13.12 2019 stanęły drewniane domki z różnorodną ofertą ozdób świątecznych, pomysłów na prezent czy nawet żywych choinek. Zobacz, czy warto się tu wybrać i co można kupić na stoiskach. Plus - dokładny PROGRAM Chorzowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

📢 LIST CZYTELNIKA Katowice Podlesie to tygiel smrodu, katowicki MORDOR. Nie da się tu oddychać. Czy tak ma wyglądać nasze życie?

Mieszkaniec katowickiej dzielnicy Podlesie, Jacek P. (nazwisko do wiadomości redakcji), przesłał do redakcji "Dziennika Zachodniego" list opisujący sytuację z dzisiejszego (13 grudnia 2019) poranka oraz zdjęcia, pokazujące zasnutą czarnym dymem ulicę Uniczowską. "Tu nie da się żyć i oddychać" - pisze katowiczanin.

📢 Częstochowa: kupcy z Ryneczku rozżaleni decyzją radnych w sprawie targowiska. Mocne słowa po głosowaniu radnych WIDEO + ZDJĘCIA

Rada Miasta w Częstochowie nie podjęła uchwały w sprawie wyrażenia zgody na dzierżawę Ryneczku przy Wałach Dwernickiego Stowarzyszeniu Kupców Targowiska Wały Dwernickiego. Uchwałę przygotowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Kupcy od kilku tygodni twierdzą, że zostali oszukani. Przed wyborami parlamentarnymi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk miał im obiecywać przedłużenie umowy, a po wyborach zapowiedział przetarg i to na zaledwie dwa lata. "Hańba, referendum" - takie głosy można było usłyszeć na sali sesyjnej po odrzuceniu uchwały.

📢 Ranking liceów ogólnokształcących Perspektyw 2019. Te szkoły zajęły ostatnie miejsca

Co roku w rankingu Perspektyw 2019 chwalimy te szkoły, które zajmują wysokie miejsca i cieszą się dobrymi wynikami. Tym razem postanowiliśmy nieco bardziej krytycznym okiem spojrzeć na te placówki, które w rankingu znalazły się na ostatnich miejscach. Oto licea ogólnokształcące w województwie śląskim, które znajdziemy na końcu listy liczącej tysiąc szkół z całej Polski.

📢 Wodzisław Śląski: zamiast auta będzie hala namiotowa. Nie brak głosów oburzenia ZDJĘCIA

MOSiR Centrum w Wodzisławiu Śl. nie będzie mieć nowego samochodu. Pomimo tego, że obecny jest w bardzo złym stanie technicznym. Środki na zakup pojazdu przesunęła większościowa koalicja w Radzie Miasta. Pieniądze pójdą na zakup... hali namiotowej na imprezy. Skąd taki ruch rajców?

📢 Makabryczne odkrycie na Żywiecczyźnie: ciało mężczyzny w korycie rzeki w Lipowej. Jak zginął 37-latek?

Zwłoki 37-letniego mężczyzny zostały znalezione w korycie rzeki w miejscowości Lipowa na Żywiecczyźnie. Policja pod nadzorem prokuratura ustala okoliczności, które doprowadziły do śmierci mężczyzny.

📢 Ona by tak chciała służyć ze mną: ministranci z Katowic nagrali hit internetu. Hymn zakrystii lepszy niż Ronnie Ferrari? [14. 12. 2019 r.]

"Ona by tak chciała służyć ze mną" - to parodia hitu disco polo, który nagrał Ronnie Ferrari, a oryginalny tytuł to "Ona by tak chciała". Ministranci z Katowic nagranie zrealizowali w parafii pw. św. Szczepana w Bogucicach i parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Dąbrowce Małej. Jak przeczytamy w opisie klipu na YouTube - nagranie zostało stworzone przez "prawdziwych ministrantów" w celach humorystycznych.

📢 Bielsko-Biała: Święta na Starówce 2019 potrwają aż dziesięć dni [PROGRAM]

Święta na Starówce 2019 w Bielsku-Białej potrwają w tym roku aż dziesięć dni - od 13 do 22 grudnia na Rynku Starego Miasta, placu Chrobrego i placu Wojska Polskiego czekać będzie wiele atrakcji. Na estradzie wystąpią m.in. Kasia Cerekwicka, Aleksandra Nykiel, a także zespoły Arka Noego oraz Dzień Dobry.

📢 Ranny saper opuścił szpital. Był wśród żołnierzy zabezpieczających niewybuchy w Kuźni Raciborskiej. Jego życie wisiało na włosku WIDEO

W mundurze, poważny, ale bardzo szczęśliwy saper, chorąży Tadeusz Pęcek, opuścił Szpital św. Barbary w Sosnowcu. Jego życie jest cudem. Został ranny w Kuźni Raciborskiej 8 października podczas zabezpieczania niewybuchów znalezionych w lesie. Uratował go zespół kilkunastu specjalistów. Największym problemem były poparzone drogi oddechowe.

📢 Ruda Śląska: Dworzec Roku to dworzec w Chebziu. Znamy rozstrzygnięcie konkursu ZDJĘCIA

Znamy rozstrzygnięcie konkursu na Dworzec Roku. W tegorocznej edycji najlepszy zdaniem kapituły plebiscytu okazał się dworzec w Rudzie Śląskiej-Chebziu, w którym od kilku miesięcy działa Stacja Biblioteka. W głosowaniu internautów zwyciężył dworzec w Tarnowie. O rozstrzygnięciu konkursu powiadomiono na Twitterze.

📢 Tragedia w Szczyrku. Rodzina Kaimów wydała oświadczenie: Śmierć zawsze jest nie na miejscu i zawsze nie w porę…

„Wszyscy stanęliśmy w obliczu tragedii, która nie jest dla nas wytłumaczalna. Ten czas jest bardzo trudny, nie jesteśmy w stanie dzisiaj wyrazić w jakikolwiek sposób ogromu bólu i żalu jaki nas przepełnia" - napisali w specjalnym oświadczeniu, cytowanym przez Polsat News, przedstawiciele rodziny Kaimów.

📢 Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Katowicach otwarty ZDJĘCIA Potrwa do 23 grudnia PROGRAM

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Katowicach oficjalnie otwarty. Potrwa aż do 23 grudnia. Na placu przed Skarbkiem znajdziemy kilkudziesięciu wystawców, a na ich stoiskach rękodzieło, zabawki, świąteczne ozdoby, ale też pierniki, naturalne miody pszczele oraz wina z różnych stron świata. Na jarmarku pojawią się też foodtrucki.

📢 Kraków. Konsekracja dziewic na Wawelu. Osiem kobiet ślubowało czystość do końca życia 11.12.2019

Osiem kobiet z archidiecezji krakowskiej, w różnym wieku, odpowiedziało twierdząco na pytanie biskupa: „Czy chcesz być konsekrowana i zaślubiona naszemu Panu, Jezusowi Chrystusowi, Synowi Bożemu?”. W katedrze wawelskiej w niedzielę odbyła się konsekracja dziewic.

📢 Wiadukt na DK44 w Tychach już otwarty, ale to nie koniec inwestycji ZDJĘCIA

Wiadukt na DK44 w Tychach już otwarty, ale to nie koniec inwestycji. Jeśli pogoda pozwoli, roboty będą kontynuowane zimą, jeśli nie, będzie przerwa i robotnicy wrócą wiosną.

📢 Wybuch gazu w Szczyrku. Jest komunikat Polskiej Spółki Gazownictwa. Kto mógł uszkodzić gazociąg?

Polska Spółka Gazownictwa wydała oficjalny komunikat, w którym podaje, że najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy w Szczyrku w środę wieczorem (4 grudnia) było uszkodzenie gazociągu średniego ciśnienia podczas robót wykonywanych przez firmę AQUA System. Wcześniej, jak pisaliśmy, takie informacje wynikały również z naszych nieoficjalnych ustaleń.

📢 Aqua System: firma, która prowadziła prace w Szczyrku, kiedy doszło do tragedii. Wykonywała prace na zlecenie firmy Elmaro z Godziszki

Kilka dni po katastrofie w Szczyrku i tragicznej śmierci ośmiu osób znamy coraz więcej faktów dotyczących prac, które były wykonywane niedaleko wybuchu. Roboty ziemne prowadziła tam firma Aqua System z Bielska - Białej na zlecenie firmy Elmaro z niedalekiej Godziszki.

📢 Zaginął 24-letni Hubert Marciniak. Mężczyzna może się poruszać szarą skodą. Ktoś go widział ostatnio?

Policjanci, najbliższa rodzina i znajomi poszukują 24-letniego mieszkańca Pisarzowic. Hubert Marciniak wyszedł z domu 10 grudnia 2019 roku około godz. 18.00 i dotąd nie nawiązał kontaktu z najbliższymi.

📢 Po śmierci 19-latki w Katowicach wzdłuż torów tramwajowych postawiono barierki, a ludzie i tak je omijają. Przystanek ma zostać przebudowany

Po śmierci 19-letki z Kazachstanu wzdłuż torów na przystanku Zawodzie Uniwersytet Ekonomiczny postawiono barierki. Mimo to ludzie wciąż je omijają, tym samym łamiąc przepisy prawa. - Może jednak trzeba zmienić organizację ruchu albo przebudować przejście z przystanku do Uniwersytetu? - pyta rektor UE. W odpowiedzi policja wystąpiła do miasta o takie właśnie rozwiązanie.

📢 Pogrzeb Tomasza Kabisa, iluzjonisty i finalisty Mam Talent. "Tomek kiedyś gromadził nas aby wywoływać radość i śmiech". Zmarł po chorobie

W sobotę, 7 grudnia, w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbył się pogrzeb Tomasza Kabisa, iluzjonisty z Rybnika i finalisty programu Mam Talent, który zmarł – w wieku 30 lat – po ciężkiej chorobie.

📢 Wesele Anety z programu "Rolnik szuka żony". Przednia zabawa pary młodej i gości weselnych. Kto złapał welon? ZDJĘCIA

Aneta z Rydułtów, którą poznała cała Polska w programie "Rolnik szuka żony" wyszła za mąż za Mateusza Rosgę w sobotę 30 listopada 2019. Okazało się, że miłość czekała na nią w rodzinnych stronach. Towarzyszyliśmy młodej parze podczas wesela w Domu Przyjęć Kalimera w Lyskach. Wiecie jak było? To był cudowny dzień i przepiękny ślub!

📢 Sylwestrowa Moc Przebojów 2019: Na Stadionie Śląskim w Chorzowie trwa już budowa gigantycznej sceny, na której wystąpią gwiazdy

Najpierw było przykrywanie murawy na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a następnie rozpoczęły się prace przy konstrukcji sceny, na której 31 grudnia wystąpią gwiazdy Sylwestrowej Mocy Przebojów. Koncert pokaże oczywiście telewizja Polsat, a w przygotowanie transmisji zaangażowanych będzie aż 350 osób.

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3